Najbliższa ligowa rywalizacja z Polonią Warszawa na boisku rywali, będzie jednocześnie ostatnią w 2016 roku. Oba zespoły myślą o zgoła odmiennych celach i chociażby z tego powodu spotkanie przy ul. Konwiktorskiej nie będzie należało do łatwych dla naszego zespołu. Opolanie mimo niedawnej porażki w Stalowej Woli 1:2 zajmują w dalszym ciągu miejsce na podium. Poloniści natomiast po wyjazdowym remisie z imienniczką z Bytomia, plasują się na 13.pozycji z zaledwie punktem przewagi nad strefą spadkową. Zwycięstwo dla obu zespołów stanowi zatem zadanie kluczowe. Odra bowiem może powrócić na fotel lidera - przy sprzyjających okolicznościach - natomiast warszawska Polonia dzięki kompletowi punktów, mogłaby spokojnie przezimować okres do rundy wiosennej poza strefą spadkową.

Oba zespoły spotkały się już w 2. kolejce obecnego sezonu na stadionie przy ul.Oleskiej. Wówczas nastąpił podział punktów po remisie 2:2, co uznano zgodnie za sprawiedliwy wynik. Wynik spotkania został otwarty już w 12 sek. spotkania przez Dawida Wolnego. Była to najszybciej strzelona bramka przez piłkarza Odry w historii klubu! Drugiego gola dla Odry ustrzelił tuż przed przerwą Łukasz Winiarczyk.

 

Sobotnie spotkanie będzie natomiast 10. w historii a bilans konfrontacji prezentuje się niezwykle wyrównanie: 9M, 2Z - 5R - 2P, 12:11. 

Transmisja meczu Polonia Warszawa - Odra Opole w TVP3 Opole!

Nasz typ: 1:1

Archiwalne zdjęcia

Polecamy

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online