Redakcja portalu Historia "Odry" Opole:

Sebastian Bergiel - mimo, że nie jest rodowitym opolaninem to Opole traktuje jak swoje miasto na dobre i na złe. Od najmłodszych lat związany z piłką nożną. Początkowo jako zawodnik opolskiej "Odry" w latach 1992-1996 za trenera: Wojciecha Tyca, Leszka Stykały oraz Zygfryda Blauta, następnie jako zawodnik zespołów z okolic Opola. Po zakończeniu przygody z piłką nożną rozpoczął współpracę z czasopismem "Oderka" oraz portalem kibiców "Niebiesko-czerwoni" prowadząc dział historyczny poświęcony "Odrze" Opole. Absolwent Uniwersytetu Opolskiego, mgr historii, specjalność popularyzacji wiedzy historycznej.

Autor jedynej strony w internecie poświęconej historii OKS "Odra" Opole oraz miasta Opola. Oprócz prowadzenia strony internetowej o historii klubu, Sebastian Bergiel jest również autorem pracy magisterskiej na temat OKS "Odry" Opole pt."Opolski Klub Sportowy "Odra" Opole w latach 1974-1979 za kadencji trenera Antoniego Piechniczka". 18 marca 2009 roku opublikował trzecią w historii klubu książkę poświęconą stricte historii "Odry" Opole: "Odra"Opole Antoniego Piechniczka w latach 1975-1979, która z pewnością sprawi radość wielu fanom opolskiego klubu. W 2009 roku zajął trzecie miejsce w pierwszym konkursie Regiopedia organizowanym przez Nową Trybunę Opolską, za wkład w hasła poruszające problematykę historii klubu oraz miasta.

Aleksander Filipowski – z wykształcenia historyk, absolwent Uniwersytetu Opolskiego. Od 7 roku życia pasjonuje się piłką nożną. Bakcyla zaszczepił mu ojciec, z którym oglądał mecze w telewizji. To on właśnie zabierał go jeszcze pod koniec lat 70-tych na Oleską. Dzięki temu miał możność podziwiać grę legendarnej już dzisiaj drużyny Antoniego Piechniczka w jej złotym okresie. Przed pewien czas był trampkarzem Odry. Było to w czasach, gdy z młodymi adeptami futbolu pracował Janusz Kowol. Lubi zagłębiać się w przeszłość – od dawna pasjonują go historia mundiali i przede wszystkim Odry Opole. Gdy w latach 80-tych Odra stopniowo zaczęła obniżać loty, stając się częścią piłkarskiej prowincji, poznawanie jej chlubnej przeszłości przynajmniej po części rekompensowało szarą rzeczywistość. Na stronie przedstawia swoje wspomnienia z meczów Odry, umieszcza także relacje prasowe ze spotkań ligowych i inne ciekawostki.

Grzegorz Bieniarz - z wykształcenia historyk, absolwent Uniwersytetu Opolskiego, obecnie pracujący jako archiwista, i stąd pomysł by swoje zawodowe umiejętności wykorzystać również przy tworzeniu portalu Historia Odry Opole. Rodowity opolanin, który kibicem Odry jest od urodzenia i nigdy nie przyszedł mu do głowy pomysł by kibicować innemu klubowi. Na mecze chodził jeszcze w przedszkolu zabierany przez ojca. Niestety sam nie pamięta lat pierwszoligowej świetności i kultywowanie pamięci o dawnych sukcesach jest sposobem na to by Odra odzyskała należny jej blask. Był czas kiedy Odra nie miała nic oprócz swojej przeszłości i ten klub upadłby definitywnie gdyby nie pielęgnowanie tradycji przez jej wiernych kibiców.


Osoby aktywnie współpracujące z serwisem Historia "Odry" Opole:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - mimo, że nie jest historykiem z wykształcenia, Jurek to prawdziwie zapalony amator historii polskiej piłki nożnej oraz dociekliwy archiwista. Gromadzi dane o wszystkich piłkarzach występujących w najwyższej klasie rozgrywkowej a w naszym serwisie zajmuje się statystykami występów "Odry" w ekstraklasie oraz na jej zapleczu.

Daniel (J-23) - administrator naszego serwisu, dzięki któremu nasz projekt funkcjonuje bez zarzutów. Zawsze chętny do pomocy, nie ma dla niego rzeczy niemożliwych do wykonania.

Jan Morawiak - historyk z wykształcenia współpracował z Historią Odry przez wiele lat do 2017 roku, publikując liczne artykuły o historii klubu.

Sabina Pachuta - pracownik Archiwum Państwowego w Opolu. Nieoceniona pomoc w najtrudniejszych sytuacjach :-) 


 WSPÓŁPRACA!

Jeśli posiadasz ciekawe materiały archiwalne (zdjęcia, wycinki z gazet, informacje własne etc.etc.) a chciałbyś się nimi podzielić i współtworzyć stronę? Wystarczy, że skontaktujesz się z nami: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub 0 604 305 228


Chcielibyśmy podziękować serdecznie wszystkim tym, którzy starają się pomóc w rozbudowie strony udostępniając własne materiały:

Wilson, Maverick, Przemysław Pytlik, Marcin Sagan, Mariusz Górniak, Rafał, Krzysztof z Nysy, Marek, Włodzimierz Krasowski, Adamowi Kostaniakowi, Tadeuszowi Malickiemu, Aleksandrze Wojtowicz, Zbigniewowi Kurzydło, Mariuszowi Kozłowskiemu, Ryszardowi Galli, Sylwii Jarek, Krzysztofowi Świercowi, Januszowi Klukowskiemu, Andrzejowi Potockiemu, Grzegorzowi Kotuli, Waldemarowi Szchmidt, Krzysztofowi Mielczarkowi, Erwinowi Fandrychowi, Jerzemu Jakubiakowi, Robertowi Łukaszewskiemu...

 

Napisali, powiedzieli o Nas...

24opole.pl o Historii

Wywiad z "Ciołą" w "TO MY KIBICE" 

Jubileusz pierwszego roku istnienia strony Historii "Odry" Opole - 11 kwietnia 2008 r.

   Dwa lata istnienia serwisu Historia "Odry Opole - 11 kwietnia 2009 r.

Historia "Odry" Opole ma już trzy lata! - 11 kwietnia 2010

  Informacja o rocznicy strony w Radiu ESKA Opole

Opolska rozmowa w Radiu Eska: Strona Historii "Odry" Opole - audycja cz.1 oraz audycja cz.2.

Historia "Odry" Opole w austriackiej telewizji publicznej ORF

Artykuł w Schlesisches Wochenblatt "Ważne dla prawdziwych kibiców - www.historia-odry.opole.pl" 

Podsumowanie 2008 roku w naszym wykonaniu

  Napisz o regionie, czyli Historia "Odry" Opole w Nowej Trybunie Opolskiej (16.01.2009)

(Wersja elektroniczna: Napisz o regionie)

Konkurs Regiopedia.pl rozstrzygnięty! - Trzecie miejsce Sebastiana Bergiela (20.06.2009)

Rozdaliśmy nagrody w konkursie Regiopedia.pl

Historia "Odry" Opole w Ogólnopolskim Stowarzyszeniu Historyków i Statystyków Piłki Nożnej w Polsce !

Media o książce "Odra" Opole Antoniego Piechniczka: Złote czasy Odry Opole,Jak dawniej wyglądała Odra Opole? oraz Sport opolski - TVP


 

Pamiętaj o tym, że jeśli chcesz skorzystać z materiałów zamieszczonych na stronie zapytaj o zgodę redakcję serwisu oraz podaj źródło z jakiego korzystałeś !


©Wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie części lub całości informacji bez zgody autora jest zabronione. Przedmiotem prawa autorskiego jest każdy przejaw działalności twórczej o indywidualnym charakterze, ustalony w jakiejkolwiek postaci, niezależnie od wartości, przeznaczenia i sposobu wyrażania (utwór).
© 2011-2017 Historia Odry Opole - archiwum opolskiej piłki nożnej

 

Redakcja serwisu Historia "Odry" Opole 

  

Zapisz

Archiwalne zdjęcia

Polecamy

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online