Błażej KarasiakBłażej Karasiak należy do "młodszego" pokolenia zawodników, którzy mieli sposobność przywdziewać trykot opolskiej "Odry". Najlepszy - jak dotychczas - okres zawodniczej kariery spędził właśnie w Opolu.

Grając na pozycji defensywnego pomocnika lub obrońcy prezentował się nie tyle co widowiskowo, co skutecznie. Nie należał do "gwiazd" drużyny, jednakże nigdy w okresie swojej gry w "Odrze" nie schodził poniżej pewnego, solidnego poziomu.

 

Nasz bohater urodził się 28 sierpnia 1985 r. w Wieluniu. Pierwsze kroki stawiał w „WKS”-ie Wieluń (2003-2004). Kolejnymi przystankami w jego karierze były: „Ekolog” Wojsławice (2005), ponownie „WKS” Wieluń (2006), a od 2007 r. „Gal Gaz” Galewice.
 
Od Sezonu 2007/2008 reprezentował barwy „Odry” Opole. Debiut w niej zaliczył 28 lipca 2007 r., w zwycięskiej potyczce z „Piastem” Gliwice (dom, 1:0 – red.). Ogółem w debiutanckim sezonie rozegrał 20 spotkań, będąc podstawowym zawodnikiem „niebiesko-czerwonych”.
 
W Sezonie 2008/2009 (w rundzie jesiennej) wystąpił zaledwie w pięciu pojedynkach. Po raz ostatni koszulkę „Odry” założył w pucharowym meczu z „Zagłębiem” Lubin (27 września 2008 r. – red.). W przegranym pojedynku (0:3 – red.) wszedł na boisko w 84 minucie.
 
W wyniku olbrzymich problemów „Odry” (związanymi przede wszystkim z zaległościami finansowymi w stosunku do zawodników), PZPN zdecydował rozwiązać kontrakt B. Karasiaka z opolskim klubem..
 
Następnym przystankiem w karierze byłego zawodnika „Odry” okazał się „MVV” Maastricht, gdzie jednak nie dane mu było szerzej zaistnieć. Obecnie (od Sezonu 2009/10) reprezentuje barwy „Concordii” Piotrków Trybunalski.
 
 
 
Ciekawostki:
 
1. W 2008 r. ukończył AWF na Politechnice Opolskiej.
 
2. Opolski klub wynajmował zawodnikowi mieszkanie na Zaodrzu (dzielił je z Marcinem Pontusem).
 
3. W opinii osób znających piłkarza : z charakteru poważny i spokojny, abstynent.
 
4. Hobby: siatkówka.

Archiwalne zdjęcia

Polecamy

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online