Janusz Wysocki - prezes Odry Opole

Urodził się 15 czerwca 1955 roku w Warszawie. Do Opola trafił ponad 40 lat temu studiować na Wyższej Szkole Inżynierskiej, którą ukończył się z dyplomem inżyniera elektryka. Po raz pierwszy zaangażował się w działalność w opolskim klubie we wrześniu 2003 roku. Janusz Wysocki, będący wówczas wiceprezesem firmy Citroen Opole został wybrany na Prezesa Odry Opole, zastępując na tym stanowisku Andrzeja Mazurka. Decyzja o wyborze na sternika klubu zapadła podczas nadzwyczajnego walnego zebrania członków Stowarzyszenia OKS Odra Opole, które przejęło III-ligową drużynę piłkarską od Unii Opole.

Za wyborem Janusza Wysockiego na fotel prezesa klubu przemawiało niewątpliwie ogromne doświadczenie w biznesie. Nowy prezes został wybrany jednogłośnie mimo, iż sam nie głosował, a pierwszą osobą, która pośpieszyła z gratulacjami dla nowego prezesa był Bruno Tomaszek. Jak sam wspomina, gdyby nie miał deklaracji współpracy ze strony bliskiego przyjaciela Ryszarda Wójcika, z pewnością nie zgodziłby się na kandydowania a następnie przyjęcie tak ważnej funkcji w Odrze.

Trwająca od września 2003 roku kadencja nowego prezesa nie był usłana różami. W 2003 roku klub borykał się z poważnymi problemami finansowymi, a głównym zadaniem postawionym sobie przez nowe władze była restrukturyzacja długu jaki ciążył na klubie wobec Urzędu Skarbowego oraz ZUS-u. Dzięki zaangażowaniu nowego sternika oraz zarządu udało się pozbyć problemów finansowych jak i zaprosić do współpracy nowych sponsorów m.in. w postaci Prywatnego Biura Podróży „Sindbad” należącego do Ryszarda Wójcika. Nowy zarząd przyczynił się również do rozwiązania problemu użytkowania stadionu, który został przejęty przez miasto a zawodnicy oraz pracownicy klubu w końcu mogli skupić się na swojej pracy dzięki bieżącym wypłatom należności.

Za kadencji prezesa Wysockiego Odra awansowała do pierwszej ligi w sezonie 2005/2006. Kibice z pewnością zapamiętali pamiętne mecze barażowe z Radomiakiem Radom, w których dopiero rzuty karne rozstrzygnęły losy awansu na korzyść opolskiej Odry.

We wrześniu 2006 roku  Wysocki przestał pełnić funkcję prezesa Odry. Po niemal 7 latach ponownie wrócił do Odry Opole w…roli prezesa. 5 lipca 2013 roku w siedzibie klubu podczas Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego Członków Stowarzyszenia „OKS Odra” Opole dokonano wyboru nowych władz klubu. Zgodnie z zapisami Statutu klubu, zarząd wybrał prezesa klubu spośród swoich członków. Jednogłośnie został nim Janusz Wysocki zarządzający spółką „W i W” będącą dealerem samochodów marki Citroen oraz Peugeot, zastępując na tym stanowisku Krystiana Golca. W skład zarządu klubu weszli ponadto: Ireneusz Gitlar, Tomasz Ganczarek oraz Karol Wójcik, syn Ryszarda Wójcika. Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej został wieloletni sympatyk klubu Piotr Toman.

17 czerwca 2016 r. na spotkaniu członków stowarzyszenia Janusz Wysocki poinformował, że ze względów osobistych rezygnuje z funkcji prezesa klubu oraz członka zarządu. 

Cechujące prezesa klubu niezwykłe zaangażowanie w sprawy na rzecz klubu, których się podejmował, zostało docenione przez czytelników serwisu internetowego Historia Odry Opole. W ankiecie przeprowadzonej w 2010 roku, Janusz Wysocki zajął wysokie szóste miejsce wśród najbardziej zasłużonych działaczy klubu.


Źródło: "Znani i zasłużeni niebiesko-czerwoni"

Archiwalne zdjęcia

Polecamy

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online