Wspomnień czar, czyli jubileusz 60-tej rocznicy powstania OKS "Odra" Opole - 18.06.2005 r.

Minęły już dwa lata od uroczystych obchodów z okazji 60-tych urodzin naszego klubu. Z tej oto okazji chciałbym przypomnieć wszystkim tym, którzy brali udział w wielkiej fecie na stadionie "Odry" oraz tym, którzy nie mogli stawić się na urodzinach jubilata, to co działo się na stadionie przy ul.Oleskiej.

Ulotka z programem uroczystości

Klub zorganizował 18 czerwca 2005 roku "Festyn rodzinny", w którego programie zaplanowano:

godz.10 - przyjęcie gości w Pubie Oderka

godz.12-15 - część oficjalna uroczystości - wystąpienia, odznaczenia

godz. 14 - otwarcie na stadionie

godz. 14.15-16 - Wojewódzki finał trampkarzy na płycie głównej boiska

godz.16.15-17.30 - mecz oldbojów "Odra" - "Oder"

godz.18.30-20.15 - mecz "Odra" I - Newry City (Irlandia)

godz.20.30 - spotkanie piłkarzy i kibiców przy grilu

Plakat na obchody jubileuszu 60-lecia "Odry" Opole

Pogoda dopisała, zjawiło się sporo kibiców "Odry" choć można byłoby się spodziewać kompletu publiczności, w końcu było co świętować. Przez cały dzień na terenie stadionu i wokół niego odbywały się różnego rodzaju atrakcje dla dzieci i młodzieży.

Oczekiwanie na mecz gwiazd

Byłe gwiazdy opolskiej "Odry" w oczekiwaniu na swój mecz w rozmowach przed budynkiem klubowym.

Oklaski dla zasłużonych piłkarzy klubu

Wielka gratka dla fanów naszego klubu! Dwie drużyny byłych gwiazd opolskiego klubu ponownie przy Oleskiej - Wójcicki, Harańczyk, Tyc, Jarek, Gano i wielu innych.

Brawa dla drużyny
Pojedynek czas rozpocząć zdaje się myśleć kapitan drużyny "Oder" Engelbert Jarek.
Spotkanie było zacięte

Sędzia spotkania Ryszard Wójcik okazał się sprawiedliwym arbitrem i włożył sporo pracy w sedziowanie, gdyż tempo meczu było nader...żywe:-).

GOL!!!!

Wójcicki strzela jak za dawnych dobrych czasów a kibice obejrzeli łacznie aż 6 goli, a końcowy wynik brzmiał 3:3.W rzutach karnych lepsi okazali się zawodnicy "Oder" zwyciężając 4:3.

Odra-Newry City 2:0

Po meczu odlboy-ów, odbyło się towarzyskie spotkanie pierwszego zespołu (trzecioligowego) "Odry" z Newry City z Irlandii. "Odra" zwyciężyła dość łatwo 2:0.

Żyman rozstaje się z Odrą jako piłkarz

Tuż przed rozpoczęciem spotkania towarzyskiego, miała miejsce raczej smutna uroczystość, czyli definitywne zakończenie kariery piłkarskiej przez piłkarza, który z pewnością stał się symbolem "Odry" Józefa Żymańczyka, któremu wręczono symboliczny puchar. Wszyscy zgromadzeni kibice długo na stojąco bili brawo naszemu napastnikowi.

Warto dodać, że jubileusz o mały figiel mógł zostać zmącony poważnym zagrożeniem spadku naszej drużyny do czwartej ligi. Na szczęście okazało się, że dzięki szczęśliwym wynikom barażowym o drugą ligę, "Odra" pozostała w trzeciej lidze co przyjęto na stadionie z wielkim entuzjazmem.

100 lat ukochana "Oderko"!!!

Archiwalne zdjęcia

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online