W dniu dzisiejszym (16.VI.2008) Opolski Klub Sportowy "Odra" Opole obchodzi swoje 63 urodziny. 16 czerwca 1945 roku powstał największy i najpopularniejszy klub sportowy Opolszczyzny. Założony przez grupę miłośników piłki nożnej przybyłych z różnych zakątków kraju stawał się powoli coraz większą siłą w polskim sporcie. W przeciągu zaledwie kilku miesięcy od założenia klubu działały już trzy sekcje sportowe z piłką nożną na czele.

Wystawa pamiątek,pucharów i proporczyków w aptece przy ul. Krakowskiej z okazji 15-lecia istnienia Odry Opole (1960 r.)

Z biegiem czasu liczba uprawianych dyscyplin sportowych zwiększała się aż "Odra" stała się klubem 16-sto sekcyjnym! "Odra" osiągała coraz to większe sukcesy zarówno piłkarze jak lekkoatleci czy hokeiści. Staje się klubem, który dostarcza wielu zawodników do reprezentacji kraju (Trojanowski, Jarek, Brejza, Malcharczyk...) a mozolna i wytężona praca przynosi efekty w postaci popularności "Odry" w kraju i poza granicami jako klub zdyscyplinowanych i wzorowych sportowców.

Nie sposób wymienić wszystkie sukcesy sportowców "niebiesko-czerwonych" oraz działaczy bez których "Odra" nie zaistniałaby na arenie ogólnopolskiej oraz międzynarodowej. Wielu oddanych bezgranicznie interesom klubu działaczy poświęciło niemal całe swoje życie na budowaniu wizerunku oraz potęgi naszego klubu. Przykładem jest prawdziwa ikona opolskiej "Odry" Pan Jan Śliwak będący z "Odrą" na dobre i złe, pozostając wiernym barwom klubowym już od niemal 60-ciu lat!

Zarząd klubu w dniu obchodzów 15-ej rocznicy istnienia Odry z prezesem Antonim Goljanem na czele

 

 

Wszystkim sportowcom, działaczom oraz kibicom należą się gorące podziękowania i słowa uznania za pracę na rzecz klubu. Bez nich nie byłoby "Odry", nie byłoby wspomnień i pięknej historii.

"Odra" to nie tylko klub mieszkańców Opola, "Odra" to klub całej Opolszczyzny !


W dniu Twoich urodzin: 100 lat ukochana "Oderko"!!!

Archiwalne zdjęcia

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online