Po wczorajszych rozmowach we Wrocławiu namysłowski przedsiębiorca Ryszard Raczkowski ostatecznie zrezygnował z ubiegania się o wykupienie udziałów w Śląsku Wrocław.

Dziś Raczkowski zjawi się w Opolu, by rozmawiać z prezesem Odry Mariuszem Karpińskim na temat przeniesienia swych finansowych aktywów do tego klubu. – We Wrocławiu dyskusja trwała kilka godzin, ale nic z niej nie wynikało – ocenił Raczkowski wczorajszą wizytę. – Nie będę wymuszał swojej pozycji w Śląsku. Poza tym nie mam co czekać. Zaczął się okres przygotowawczy. Trzeba pracować, a nie walczyć o stołki. Jedno wiem – zrobiłem we Wrocławiu dobry zaczyn dla piłki, że coś za moją sprawą się tam urodziło. Przykro mi tylko, o czym dowiedziałem się teraz, iż niektóre sprawy załatwiano poza moimi plecami.

Raczkowski deklaruje: - Idę do Opola i w mozole chcę pracować, by utrzymać drugą ligę, bo drugoligowy zespół, który miałby powstać z najlepszych zawodników Varty i Odry, grałby w Opolu. Musimy bardzo szybko rozmawiać bo – jak mówi zaangażowany przeze mnie do Śląska trener Wojciech Łazarek – kto się szybko organizuje, ten organizuje się dwa razy lepiej. Nie ukrywam, iż mam ofertę z czołowego klubu ekstraklasy, ale spora odległość do niego nie pozwala mi się tam zaangażować. Wierzę, iż Odra z życzliwością przyjmie moją ofertę.

Prezes Odry Mariusz Karpiński: - Jeszcze nie pracując w klubie, gdy pan Raczkowski rozpoczynał swoje starania o przejęcie Śląska, złożyłem mu ofertę współpracy. Decyzja będzie należała jednak do zarządu. Póki co nie wiemy jeszcze, jaką ofertę otrzymamy. Są nią zainteresowani nie tylko działacze, ale przecież także piłkarze, trenerzy i pracownicy klubu. Przyszedłem do Odry, by jej pomóc, a nie po stołek. Jeśli zarząd uzna, iż oferta Raczkowskiego jest dla klubu korzystna, wówczas gotów będę zrezygnować z funkcji, bo ona wówczas będzie się należała sponsorowi. Z klubu jednak nie odejdę, będę pracował w zarządzie.

Jak poinformował nas wczoraj prezes Varty, piłkarze, którzy dotychczas jeździli na treningi do Wrocławia, od dziś już przestaną to czynić.

Andrzej Szatan (NTO, 6 I 1999)

Archiwalne zdjęcia

Polecamy

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online