13.07.2000: Ryan Odra Opole – Ceramed Bielsko-Biała 2:0 (Bałuszyński 5, Solnica 80)

Ryan Odra: Kopaniecki, Szczypkowski, Machaj, Juraszek, Michniewicz, Kucharski, Prohorenkow, Czajkowski, Majda, Solnica, Bałuszyński; w II połowie weszli na boisko: Kitowicz, Sobotta, Jagieniak, Piechota, Plewnia

Przebywający na zgrupowaniu w Sosnowcu piłkarze II-ligowego Ryana Odry Opole rozegrali kolejny sparing. Tym razem pokonali 2-0 beniaminka III ligi, Ceramed Bielsko-Biała. – To bardzo dobry zespół i w moim przekonaniu prezentuje dobry drugoligowy poziom – ocenił grę rywali trener opolan Franciszek Krótki.

Trener Krótki ma już coraz mniej zagadek, odnośnie składu, który będzie rywalizował w nowym sezonie. We wczorajszym meczu po przerwie dokonał tylko pięciu zmian, a nie – jak we wcześniejszych meczach – całej jedenastki. – Czas ucieka i już za tydzień gramy pierwszy mecz Pucharu Ligi – wyjaśnia opolski szkoleniowiec. – W następnym sparingu tych zmian będzie pewnie jeszcze mniej, bo muszę już wyselekcjonować podstawową jedenastkę.

Na razie w kadrze opolan przebywających na zgrupowaniu nie ma już roszad. – Życzyłbym sobie, by kontrakty zawodników, którzy z nami przebywają na obozie zostały sfinalizowane – mówi Franciszek Krótki. – Być może zasili nas jeszcze jeden piłkarz z Kietrza, bo prezesi Odry i Włókniarza chyba dojdą do porozumienia.

W meczu z Ceramedem dwa gole zdobyli napastnicy – Solnica z Legii Warszawa i Bałuszyński z Odry Wodzisław. To dobry prognostyk przed nowym sezonem, bo ostatnio skuteczni zawodnicy nie zdarzają się często. – To wartościowi i bardzo groźni w ataku piłkarze. Zdobyli po bramce i mieli jeszcze po jednej dogodnej okazji – twierdzi trener F. Krótki.