Ruch Zdzieszowice - Legia Warszawa w Opolu?

21 września dojdzie do pojedynku o Puchar Polski pomiędzy Ruchem Zdzieszowice, a obecnym mistrzem Polski - Legią Warszawa. Okazuje się jednak, że gospodarze maja problem z organizacją spotkania na własnym obiekcie. Policja nie wyraziła zgody na przeprowadzenie meczu, bowiem stadion Ruchu nie spełnia wymogów bezpieczeństwa. W tej sytuacji mecz mogłoby obejrzeć zaledwie 200 widzów, zamiast tysiąca, a zainteresowanie biletami jest ogromne! Pojawiła się zatem opcja rozegrania pucharowego meczu na stadionie opolskiej Odry!

Jak mówi prezes zarządu Ruchu Zdzieszowice dla Gazety Wyborczej: Mecz na stadionie Odry może okazać się jedynym rozsądnym rozwiązaniem w tej sytuacji

Czy zatem już 21 września na stadionie przy Oleskiej zagości warszawska Legia? To całkiem realny scenariusz, bowiem opolski obiekt spełnia wszelkie wymogi bezpieczeństwa. Przypomnijmy, że po raz ostatni Legia gościła w Opolu w 1980 roku, kiedy to Odra zagrała po raz ostatni w Ekstraklasie. Mecz w Opolu zakończył się remisem 2:2.

Więcej o problemach ze stadionem Ruchu Zdzieszowice przeczytać można na łamach Gazety Wyborczej.

 

 

Aktualizacja [16:28]: Mecz odbędzie się ostatecznie w Opolu !!! – Ustaliliśmy, że mecz nie zostanie rozegrany na stadionie w Zdzieszowicach, tylko zostanie przeniesiony do Opola – mówi Sybila Zimerman, burmistrz Zdzieszowic. Więcej tutaj.

Fot. Gazeta Wyborcza

Archiwalne zdjęcia

Polecamy

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online