Odzież patriotyczna – nowa moda

Od jakiegoś czasu można zaobserwować w Polsce nowy, modowy trend. Polacy coraz częściej wybierają tak zwaną odzież patriotyczną. Dla niektórych jest to dosyć kontrowersyjny temat, oscylujący na granicy sztuczności. Od jakiegoś czasu można zaobserwować w Polsce nowy, modowy trend. Polacy coraz częściej wybierają tak zwaną odzież patriotyczną. Dla niektórych jest to dosyć kontrowersyjny temat, oscylujący na granicy sztuczności.

Warto jednak spojrzeć na patriotyczną odzież w nieco bardziej łaskawy sposób. Mianowicie ubrania z patriotycznymi motywami sięgają do źródła polskości – utrwalają pewne symbole i mogą stanowić wspaniałą manifestację przynależności do miejsca, w którym pracujemy, zakładamy rodziny… żyjemy.

Rodzaje koszulek i akcesoriów

Odzież patriotyczna to nie tylko ubrania, lecz także dodatki i akcesoria. Aby móc bliżej zapoznać się ze specyfiką tego typu asortymentu, warto wejść na stronę sklepu husaria-sklep.pl. Największą popularnością cieszą się przede wszystkim koszulki. Odzież męska i damska nawiązuje swoją tematyką do ważnych wydarzeń historycznych w dziejach naszego narodu. Przykładem są koszulki z motywem powstania warszawskiego, flagi polskiej, flagi z orłem. W ofercie można także znaleźć koszulki wyprodukowane w hołdzie dla formacji husarskiej. Znakiem rozpoznawczym husarii było nietypowe uzbrojenie oraz taktyka. Husaria cieszy się cały czas dużą estymą nie tylko wśród Polaków, lecz także rozsławiona jest poza granicami naszego kraju Husaria-sklep.pl oferuje również bluzy i ubrania sportowe. Wizerunek można wzbogacić o klamry i nieśmiertelniki, które stanowią obowiązkowy element wyposażenia każdego rycerza. Nieśmiertelniki znane były już w starożytnym Rzymie. Ten metalowy identyfikator umożliwia rozpoznanie poległych bohaterów i oddanie należytej pamięci ich czci. Po co taki element w cywilu? Nieśmiertelnik z pewnością wzbogaci strój i stanie się symbolem patriotycznych uczuć. Sklep internetowy oferuje nieśmiertelniki bazujące na symbolu Polski Walczącej – legendarna litera P zakończona kotwicą. Jednocześnie taki nieśmiertelnik może być idealnym prezentem dla każdego patrioty.

Gdzie kupić koszulki patriotyczne w dobrej cenie? 

Sklep Husaria produkuje odzież oraz akcesoria patriotyczne najwyższej jakości. To jednocześnie oryginalność, jak i niska cena. Podkreślmy, że idea sklepu online nawiązuje również do tradycji związanej z żołnierzami wyklętymi. Czasy reżimu komunistycznego chciały wyprzeć z pamięci historycznej zasłużonych polskich żołnierzy, którzy walczyli o wyzwolenie ojczyzny spod obcego jarzma.

Żołnierze wyklęci byli bojownikami podziemia antykomunistycznego. Po II wojnie światowej nie przerwali walki i rzucili wyzwanie władzom komunistycznym. W efekcie zostali „wyklęci” przez władze komunistyczne. Bohaterowie II wojny światowej zostali zdegradowani do takich pojęć, jak bandytyzm czy faszyzm.

Wiązało się to z szykanami, zniewoleniem oraz wyrokami kary śmierci. Współcześnie 1. marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Od 2011 roku ten dzień jest świętem państwowym obchodzonym nie tylko w Polsce, lecz na całym świecie.

Archiwalne zdjęcia

Polecamy

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online