Raków Częstochowa - Odra Opole LIVE na Łączy Nas Piłka

Już w najbliższą sobotę "niebiesko-czerwoni" rozegrają przedostatnie ligowe spotkanie w w II lidze. Mecz z drugim w tabeli Rakowem Częstochowa będzie wyjątkowym pojedynkiem, bowiem obie drużyny pragną zakończyć rozgrywki na pierwszym miejscu. Opolanie udadzą się pod Jasną Górę zapewne w najmocniejszym zestawieniu. Trener Jan Furlepa ma do dyspozycji wszystkich piłkarzy, a w spotkaniu z Rakowem zagra o komplet punktów, o czym wspominał na łamach Katowickiego Sportu:

- Wciąż mamy trzy punkty przewagi nad Rakowem i chcemy ją utrzymać. Ale ja się nie zmienię na stare lata, dlatego na pewno nie będziemy murować swojej bramki, tylko zagramy ofensywnie, swoją piłkę - mówi trener Furlepa dla Katowickiego Sportu. Chcemy wygrać w Częstochowie, podobnie jak nasz przeciwnik. Niektórzy moi zawodnicy odpoczęli i mam nadzieję, że „na głodzie” pokażą, na co ich stać - podsumował Furlepa.

Piłkarze również nastawieni są bojowo do meczu w Częstochowie. Nie ukrywają, że mecz z "medalikami" stanowi dla nich szansę aby mocnym stemplem przypięczętować sukces, na który ciężko pracowali:

- Przygotowania idą pełną parą - mówi Tobiasz Weinzettell. Każdy zna stawkę tego meczu i o co gramy. Podchodzimy do tego spotkania na luzie i mega skoncentrowani. Bardzo chcemy zostać mistrzami II ligi - zakończył podstawowy bramkarz Odry.

- Nic specjalnego nie zmienialiśmy w przygotowaniach do kolejnego meczu - mówi Mateusz Wrzesień, który był wyróżniającym zawodnikiem w ostatnim spotkaniu przeciwko Kotwicy Kołobrzeg. Jedziemy z nastawieniem wygrania tego meczu, Mamy ogromną chęć potwierdzić, że to my w tym sezonie jesteśmy najlepszą ekipą, choć sądzę, że już to zrobiliśmy awansując najszybciej , bo już 4. kolejki przed końcem - powiedział Wrzesień.Spotkanie z Rakowem będzie 14. w historii obu zespołów. Gdy przyjrzymy się nieco dokładniej statystykom, moglibyśmy śmiało postawić na pomyślny rezultat naszego zespołu: 13M, 9Z - 3R - 1P, 19:8. Dodajmy, że na stadionie w Częstochowie, Odra w sześciu spotkaniach poniosła zaledwie jedną porażkę w sezonie 1989/90. Była co prawda dotkliwa, bo aż 0:4, jednak częściej udawało nam się wyjeżdżać z punktami. Więcej statystyk znajdziecie tutaj.

Kibice, którzy nie mogą udać się do Częstochowy, mogą obejrzeć spotkanie na żywo dzięki kanałowi Łączy Nas Piłka. To już czwarta bezpośrednia relacja ŁNP z udziałem naszego zespołu. Wcześniej kibice mogli obejrzeć spotkania Odry z Legionovią Legionowo, Rozwojem Katowice oraz Radomiakiem Radom. Tylko mecz w Legionowie zakończył się podziałem punktów. Start transmisji o godz. 15:00 na poniższym kanale.

 

Źródło: Katowicki Sport, Łączy Nas Piłka

Archiwalne zdjęcia

Polecamy

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online