Podsumowanie rozgrywek II ligi przez "Łączy nas piłka"

W ubiegły weekend zakończyły się drugoligowe rozgrywki piłkarskie w naszym kraju. Portal "Łączy nas piłka" pokusił się o podsumowanie pierwszej części rozgrywek z udziałem naszego zespołu. W podsumowaniu nie zabrakło oczywiście ciepłych słów pod adresem "niebiesko-czerwonych", na co piłkarze Odry solidnie zapracowali. Fragment dotyczący opolskiej Odry cytujemy poniżej.

"Trójka faworytów do awansu. Palma pierwszeństwa w tym sezonie należy do Rakowa Częstochowa, Radomiaka Radom i Odry Opole. Zespół z Częstochowy w poprzednich rozgrywkach stracił szansę na awans do I ligi, a w bieżących nie zamierza już popełnić tego błędu. Drużyna Marka Papszuna jest jedyną, która nie zaznała jeszcze goryczy porażki. Doskonale w ostatnich tygodniach spisuje się także ekipa z Radomia. Początek w wykonaniu „Zielonych” był mało imponujący, ale warto podkreślić, że trener Verner Licka musiał zmagać się z wieloma kontuzjami. Gdy jednak „zaskoczyło”, nie było mocnych na radomian. Wygrali siedem ostatnich spotkań, sześciokrotnie zachowując czyste konto. Do lidera, którym jest Raków, tracą już tylko jeden punkt. Jeszcze jedno oczko mniej niż Radomiak zgromadziła Odra Opole, która jest największym pozytywnym zaskoczeniem jesieni w II lidze. – Powiem szczerze, że jestem bardzo zaskoczony. Nie brałem pod uwagę Odry jako drużyny, która będzie rywalizowała o najwyższe miejsca – powiedział w rozmowie z Łączy Nas Piłka trener Rakowa Marek Papszun. Opolanie zapewniają, że chcą wrócić tam, gdzie ich miejsce, czyli na zaplecze ekstraklasy. Przez całą rundę prezentowali bardzo wysoką formę, a jedyną wpadkę zanotowali w Stalowej Woli, gdzie przegrali z tamtejszą Stalą."

Ze swojej strony dodamy, że "Łączy nas piłka" przeoczyła jeszcze jedną porażkę Odry, która miała miejsce w Opolu. Ulegliśmy dość niespodziewanie Olimpii Zambrów 0:3 w obecności gwiazd zespołu trenera Antoniego Piechniczka. (Gwiazdy ponownie przy Oleskiej - przyp.red.). W naszej ocenie była to większa niespodzianka in minus aniżeli porażka pod koniec sezonu w Stalowej Woli.

Podsumowanie rozgrywek w II lidze znajdziecie tutaj.

Archiwalne zdjęcia

Polecamy

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online