II liga – sezon 1981/1982 – 5 kolejka - Odra Opole – Stal Stocznia Szczecin 3:1 (1:1)

Odra Opole – Stal Stocznia Szczecin 3:1 (1:1)

0:1 – Parada 14'
1:1 – Korek 22'
2:1 – Morcinek 78'
3:1 – Korek 86'

Odra: Kapica, Rokitnicki, Kawka, Majer, Semerga, Babac (od 69 min. Morcinek), Szczepaniak, Olesiak, Szpila, Korek, Bolcek (od 75 min. Gajda).

Stal Stocznia: Kalisz, Kusiak, Makowski, Bartłomowicz, Jakołcewicz, Benesz, Szostak, Borówko, Hawrylewicz, Zambrzycki (od 80 min. Mostakowski), Parada (od 46 min. Perwel).

Sędziował – E. Koronowski (Jelenia Góra)

Widzów 1 tys.

Dwie decyzje trenerskiego duetu złożyły się na pierwsze zwycięstwo Odry. Jedną z nich było przesunięcie grającego do tej pory w obronie Korka do ataku, drugą – zmiany w ostatnich 20 minutach spotkania (dlaczego tak późno, skoro już po 45 minutach widać było, że Babac i Bolcek nie mają najlepszego dnia?). Wprowadzeni do gry Morcinek i Gajda w dużym stopniu przyczynili się do końcowego sukcesu. Do momentu wspomnianych zmian Odrze, która bardzo chciała wygrać, jakoś nie szło. Najpierw niespodziewana strata gola po rzucie wolnym, kiedy to Kapica niepewnie wyłapał piłkę i sędzia orzekł, że ta przekroczyła już linię bramkową, a potem wiele koronkowych ataków i próby wjechania z piłką do bramki przeciwnika oraz powolne rozgrywanie akcji. Wyjątek od tego sposobu gry stanowił Olesiak – najlepszy zawodnik meczu, szybki, zdecydowany, umiejący uruchomić swych partnerów, reżyser wszystkich poczynań opolan.

Końcowy rezultat mógł być jeszcze korzystniejszy dla Odry. Raz, po strzale Olesiaka piłka wylądowała na poprzeczce, a później Korek trafił w słupek. Dobitka Majera minimalnie przeszła jednak nad poprzeczką. Szczególnie ładny był drugi gol. Strzał Olesiaka odbil jeden z obrońców Stali, piłka trafiła do Morcinka, a ten nie namyślając się wiele huknął z 20 metrów i bramkarz musiał skapitulować. Odra zdaje się odzyskiwać formę, a w jej szeregach oprócz wspomnianych Olesiaka i Korka na wyróżnienie zasłużyli Majer i Kawka.


Andrzej Szatan, źródło: „Trybuna Opolska”

 

Archiwalne zdjęcia

Polecamy

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online