Ze spotkania Zagłębie Wałbrzych - Odra Opole (Sezon 1943/1974, 3:1).28. kolejka: 31.06.1974. Zagłębie Wałbrzych – Odra Opole 3:1 (Nowak 20, Dryś 22, Galant 88 – E. Kot 30)

Krupa, Gut, Krawiec, Harańczyk, Krawczyk, Gano, Knychas (E. Kot 27), A. Kot, Tyc, Studziba (Łukasiak 66), Klose

Po bardzo udanych dla  „biało-czerwonych” MŚ ’74 wznowiono rozgrywki ligowe, w których opolska Odra zajmowała (wraz z Zagłębiem Wałbrzych – red.) pozycję zagrożoną spadkiem. W meczu 28. kolejki, o „być albo nie być” (!!!), podopieczni Engelberta Jarka rozczarowali. Porażka doznana w Wałbrzychu – w obecności 4 tys. widzów, praktycznie przesądzała o relegacji „niebiesko-czerwonych” do niższej klasy rozgrywkowej.

Nigdy jeszcze tak długo jak w tym roku nie czekaliśmy na finisz I ligi piłkarskiej. Wczoraj po dwumiesięcznej przerwie spowodowanej udziałem reprezentacji w Piłkarskich Mistrzostwach Świata rozegrana została 28 kolejka spotkań ekstraklasy. Podopieczni trenera E. Jarka gościli pod Chełmcem. Przeciwnikami naszego zespołu byli piłkarze Zagłębia Wałbrzych, którzy są jak wiadomo czerwoną latarnią w tabeli. Tuż przed nimi znajduje się opolska Odra, która z determinacją walczy o utrzymanie się w ekstraklasie. Niestety na Stadionie Tysiąclecia triumfowali piłkarze Zagłębia, którzy po stojącym na wakacyjnym poziomie meczu zwyciężyli Odrę 3:1.

Tabela ligowa po 28. kolejce (Sezon 1973/1974).

Poczynaniom obu zespołów towarzyszyło duże zdenerwowanie. Pierwsi opanowali grę gospodarze. Już w 20 min. objęli prowadzenie ze strzału Nowaka. W 2 min. później było już 2:0. Szybka akcja ofensywna gospodarzy zakończona została celnym strzałem debiutującego w tym meczu Drysia. Nie bez winy był w tym przypadku bramkarz Krupa, który dał się zaskoczyć z dalszej odległości. W 30 min. wprowadzony za Knychasa Edward Kot uzyskuje kontaktową bramkę. Opolanie jeszcze przed przerwą mogli doprowadzić do remisu, jednakże nielicznym wypracowanym sytuacjom brak było wykończenia.

Po przerwie tempo gry zmalało. Kolejną okazję do zdobycia bramki posiadali gospodarze. Już od 48 min. napastnicy Zagłębia rozpoczęli ostre strzelanie na bramkę gości. Opolanom dopisało jednak szczęście. Odra w tym okresie nie mogła wypracować sobie ani jednaj sytuacji do zdobycia gola. Wynik meczu ustalił w 88 min. Galant.

„Trybuna Opolska”, nr 208 z 1 VII 1974

Archiwalne zdjęcia

Polecamy

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online