Ze spotkania Górnik - Budowlani (3:1, Sezon 1955).10 kolejka: 09.06.1955 Górnik Zabrze – Budowlani Opole 3:1 (Szalecki, Jankowski, Gawlik – Jarek 59)

Kornek, Trojanowski, Dubiel, Skronkiewicz, Rogowski, Słysz, Jarek, Klik, Popluc, Smajda, Spałek

Spotkanie dwu czołowych zespołów II ligi Górnika Zabrze i Budowlanych Opole rozegrane w Zabrzu zakończyło się niespodziewanie łatwym zwycięstwem gospodarzy.

Budowlani, którzy w dotychczasowych spotkaniach wykazywali na ogół dość dobre zgranie, tym razem całkowicie zawiedli. Dotyczy to całej drużyny, przy czym zaznaczyć należy, że atak Budowlanych wykazał ogromną indolencję strzałową. Jedynym jaśniejszym punktem w drużynie był Jarek, ale sam jeden niewiele mógł zrobić, bowiem jego współpartnerzy nie istnieli prawie na boisku.

Również i w defensywie gości brak było zrozumienia. Jedynie Kornek w bramce wywiązał się na ogół dobrze ze swego zadania, a nawet można zaryzykować, iż uchronił swą drużynę od jeszcze wyższej porażki.

W przeciwieństwie do Budowlanych, Górnicy zagrali jedno z lepszych spotkań. Cały zespół stanowił zgrany kolektyw. W ataku pierwsze skrzypce grał Jankowski. On też był motorem wszelakich akcji. Dobrze współpracowali z nim Szalecki i Gawlik. W linii defensywnej na wyróżnienie zasłużyli Olejnik, Dominik i Franosz.

Na marginesie należy zaznaczyć, że Górnicy zdobyli jeszcze dwie bramki ale sędzia Marcinkowski nie uznał ich dopatrując się spalonych.

Honorową bramkę dla Budowlanych zdobył w 59 min. Jarek. Dla Górnika – Szalecki, Jankowski i Gawlik.

„Trybuna Opolska”, nr 137 z 10 VI 1955

Archiwalne zdjęcia

Polecamy

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online