Urodził się 2 lutego 1972 roku w Opolu. Karierę piłkarską rozpoczął w Odrze Opole, której jest wychowankiem. Przeszedł wszystkie szczeble grup młodzieżowych a następnie trafił do seniorskiej drużyny. W okresie 1991-1996 występował w podstawowym składzie pierwszego zespołu Odry na trzecioligowym poziomie. Już jako 17-latek trafił do szerokiej kadry pierwszego zespołu w sezonu 1989/90, gdzie miał przyjemność trenować z takimi piłkarzami jak Zbigniew Wyciszkiewicz czy Dariusz Wolny. Największy udział w rozwoju kariery Grzegorza Bryłki mieli Ireneusz Browarski oraz Wiesław Łucyszyn, którym – jak sam przyznaje – najwięcej zawdzięcza jako piłkarz. Niezwykle waleczny na boisku, oddawał całe serce zespołowi oraz opolskim kibicom.

Talent Bryłki został dostrzeżony przez trenerów młodzieżowych reprezentacji Polski. Piłkarz otrzymywał powołania na mecze kadry w kategorii wiekowej U-17 oraz U-18. W trakcie gry w Opolu miał okazję występować z powodzeniem na futsalowych parkietach. Reprezentował barwy m.in. Cuprum Polkowice, z którym zdobył dwa złote i dwa brązowe medale mistrzostw Polski. Z Mariossem Opole wywalczył awans do Ekstraklasy Futsalu, zajmując z zespołem 4.miejsce w lidze. Reprezentował również barwy reprezentacji Polski w piłce nożnej halowej dołączając tym samym do innych piłkarzy Odry m.in. Józefa Żymańczyka, Kazimierza Kucharskiego czy Tomasza Ciastko. Łącznie w futsalowej kadrze rozegrał 16 spotkań.


Grzegorz Bryłka w walce o górną piłkę

Po zakończeniu kariery w Odrze rozpoczął pracę trenerską w piłkę seniorskiej. Prowadził Skalnika Tarnów Opolski (IV liga śląska), w którym występował również jako piłkarz. Współpracował jako trener asystent w Odrze Opole w sezonie 2007/08. Aktualnie pracuje z grupami młodzieżowymi w UKS Rodło Opole. Kilkakrotnie zdobył wraz z młodzieżowymi reprezentantami Rodła mistrzostwo województwa opolskiego.

Jak sam mówi o swojej pracy trenerskiej: - Trenerem zostałem będąc jeszcze zawodnikiem opolskiej Odry, w wieku 23 lat objąłem zespół trampkarzy po Krzysztofie Jobie właśnie w Odrze. Ale był to tylko roczny epizod, cztery lata później prowadzenie grupy trampkarzy zaproponowało mi Rodło Opole a, że wcześniejsza praca w Odrze przynosiła mi wiele satysfakcji przyjąłem propozycję i tak pracuję z młodzieżą nieprzerwanie do dziś.

Źródła: mks.mosir.opole.pl / opolskitrener.pl 

Archiwalne zdjęcia

Polecamy

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online