Dni Opola 1957 Z okazji "Dni Opola", które odbyły się w dniach 16-23 czerwca 1957 r. zorganizowano wiele imprez sportowych.Poniżej przedstawiamy program sportowych emocji, które miały miejsce m.in. na stadionie Odry Opole.

16 czerwca rozpoczęły się zawody modeli szybowcowych w klasie A-2 Aeroklubów oraz zawody modeli latających, sterowanych radiem. Były to pierwsze tego rodzaju zawody w Polsce. Wzięli w nich udział aerokluby z Warszawy, Gliwic, Gdańska, Lublina i Opola.

20 czerwca odbyły się międzynarodowe zawody pływackie z udziałem Budowlanych Opole i czeskiego zespołu Slavoj z Opawy: trójmecz lekkoatletyczny juniorów oraz międzynarodowe spotkanie w piłce nożnej Budowlani Opole - WSM Warna z Bułgarii.

23 czerwca na rzece Odra odbyły się zawody kajakowe z udziałem Krakowa, Wrocławia i Opola oraz spotkanie piłkarskie o Puchar Kałuży: Opole - Łódź.

W czasie trwania "Dni Opola" mieszkańcy miasta mieli okazję podziwiać dwa spływy kajakowe. Pięciodniowy spływ z Racioborza do Opola odbył się 16 czerwca, natomiast drugi dwudniowy (19 i 20 czerwca) prowadził z Ozimka do Opola.

Ostatnią imprezą sportową w ramach "Dni Opola" był zjazd plakietkowy, który miał miejsce w dniach 22-23 czerwca organizowany przez Opolski Klub Sportowy.

Źródło: Przegląd Sportowy, W.SoppaArchiwalne zdjęcia

Polecamy

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online