W Klasie A na mecze z udziałem "Odry" przychodziło niemal 2 tys. widzów! Rezerwy opolskiej "Odry" występujące w rozgrywkach Klasy A, rozegrały spotkanie ligowe w Sławięcicach, przeciwko miejscowemu "Energetykowi" (1961 rok). Wydawałoby się, że nic szczególnego w trakcie tego spotkania nie wydarzyło się. A jednak warto przypomnieć kilka interesujących faktów, które na trwałe zapisały się w historii naszego klubu.

Mecz był emocjonujący ze względu na dużą porcję bramek, choć jego poziom pozostawiał wiele do życzenia. Już do przerwy opolanie prowadzili aż 4:0 po dwóch trafieniach Pawłowicza oraz jednym Popluca i Pancka. Wypracowana przewaga okazała się... zbyt mała, aby zdobyć 2 punkty. Mimo przewagi technicznej zespołu rezerw "Odry", gospodarze w drugiej połowie zaimponowali ambicją i dobrym przygotowaniem kondycyjnym, co pozwoliło im zdobyć w drugiej części meczu wyrównanie. Trzy bramki dla gospodarzy zdobył Piątek, a czwartego gola dołożył Michalak. Mecz zakończył się remisem 4:4.

Energetyk Sławięcice - "Odra" II Opole 4:4 w Klasie A


Inną ciekawostką tego meczu, był niewątpliwie fakt dużej frekwencji na spotkaniu, które wywołało ogromne zainteresowanie wśród mieszkańców Sławięcic. Mecz o mistrzostwo A-klasy obejrzało aż ok. 1.700 widzów. Jak zatem pokazuje historia, nawet pojedynki na najniższym szczeblu rozgrywkym, potrafią zgromadzić liczną grupę widzów na stadionie.

Archiwalne zdjęcia

Polecamy

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online