12.07.2001: Sparta Szamotuły – Odra Opole 1:2 (Michalski 62 – Rogowski 8, Maciejewski 77)

Odra: Kitowicz, Kielanowski, Lisiński, Jacek, Rogowski, Remian (Łaskarzewski 50), Berbelicki, Tracz, Mika, Tyc, Maciejewski; trener – Marian Kurowski

Przebywający na przedsezonowym zgrupowaniu w Szamotułach piłkarze II-ligowej Odry Opole rozegrali kolejny mecz kontrolny, w którym trener Marian Kurowski dał szansę zaprezentowania się głównie opolskim juniorom. – Piłkarsko byliśmy zdecydowanie lepsi, ale chłopcy bądź zlekceważyli przeciwnika, bądź odczuwają zmęczenie ciężkimi treningami – powiedział Marek Mokrzycki, kierownik drużyny. – Przez cały czas mieliśmy zdecydowaną przewagę, ale nie potrafiliśmy udokumentować jej większą ilością zdobytych bramek, choć sytuacje do ich strzelenia były.

Odra objęła prowadzenie po akcji, w wyniku której Rogowski znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywala, i nie zmarnował okazji. – Potem mieliśmy mnóstwo okazji do podwyższenia wyniku, ale nie zostały one wykorzystane – dodał Mokrzycki. – Zwycięskiego gola zdobyliśmy w zamieszaniu podbramkowym.

Mokrzycki wyróżnił za zaangażowanie w grę dwóch najmłodszych zawodników na boisku – Tyca i Mikę. – Obaj byli bardzo aktywni i widać, że chcieli się pokazać z jak najlepszej strony – ocenił.

Trener Marian Kurowski chwali warunki, jakie są w Szamotułach. – Mieszkamy w hotelu, który znajduje się na stadionie, na miejscu do dyspozycji mamy siłownię i wszystkie niezbędne urządzenia do odnowy biologicznej, a płyta treningowa jest w bardzo dobrym stanie.

Na zakończenie zgrupowania, w sobotę, Odra zagra jeszcze mecz z Amicą I B. Wcześniej szkoleniowcy opolskiego II-ligowca przeprowadzili test wydolnościowy Coopera. – Zdecydowanie najlepszy wynik osiągnął młody Rogowski, ale również pozostali zawodnicy wypadli nieźle.

Sz („NTO”, 13 lipca 2001)

Archiwalne zdjęcia

Polecamy

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online