15 sierpnia 1952 roku Odra Opole pokonała Górnika Wałbrzych 3:2!Dziś o godz. 18 na stadionie przy ul. Oleskiej swój pierwszy historyczny mecz ligowy rozegra "Oderka Opole. Utworzona 15 czerwca 2009 roku jako kontynuator tradycji wielkiej "Odry" Opole rozpoczyna bój o awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Równo 58 lat temu piłkarze "Odry" Opole rozegrali swoje czternaste spotkanie w swoim pierwszym sezonie występów drugoligowych. Po siedmiu latach od powstania klubu, nasi piłkarze osiągnęli upragniony sukces i awansowali w 1951 roku na zaplecze ekstraklasy. Duży udział w tym miała reorganizacja rozgrywek przeprowadzona przez PZPN, który powiększył drugą ligę do 32 zespołów, dzięki czemu nasz zespół miał okazję zadbiutować po raz pierwszy w tych rozgrywkach. Można zatem dopatrywać się małej analogii z obecną sytuacją "Oderki" Opole, dla której będzie to pierwszy występ w IV lidze na co zezwolił ostatecznie OZPN.

Gwoli ścisłości 15 sierpnia 1951 roku "Odra"/"Budowlani" pokonali po zaciętym spotkaniu "Górnika" Wałbrzych 3:2, późniejszego zwycięzcę grupy III, w której występowali opolscy piłkarze. Życzymy zatem futbolistom "Oderki" zwycięstwa podobnego do tego jaki osiągnęli ich dawni koledzy 58 lat temu!

Archiwalne zdjęcia

Polecamy

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online