9 lat Historii Odry Opole11 kwietnia 2007 roku internet obiegła informacja o powstaniu nowego serwisu historyczno-statystycznego, poświęconego najbardziej zasłużonemu klubowi Opolszczyzny. Historia Odry Opole, bo właśnie taką nazwę przybrał serwis, stała się pierwszym serwisem traktującym historię klubu sportowego… na poważnie. Nie boimy się wysnuć tezy, iż to właśnie HOO przetarła szlaki późniejszym serwisom typu HistoriaWisły.pl oraz wielu innym inicjatywom, które czerpały pomysły z naszej inicjatywy. Jedną z pierwszych wzmianek o naszym serwisie odnajdujemy m.in. w portalu 24opole.pl  z dn.21.04.2007 roku, gdzie czytamy:

„W internecie pojawiła się nowa strona o historii Odry Opole. Można tam znaleźć m.in. archiwalne kalendarium, informacje o zespole sprzed lat, a także zdjęcia.

- Od dłuższego czasu zbierałem się do uruchomienia tejże strony, ale zawsze coś stawało na przeszkodzie. Koniec końców udało się i mam nadzieję, że zostanie odebrana bardzo pozytywnie przede wszystkim przez miłośników opolskiego klubu - mówi Sebastian - założyciel strony.

Na razie informacji nie jest jeszcze bardzo dużo, ale na bieżąco będą one poszerzane - dodał.
Stronę można oglądać pod adresem www.historia.odry.hk.pl”

Historia Odry Opole po raz pierwszy w internecie - tak wyglądał serwis po jego starcie 11.04.2007 roku

Nigdy nie spodziewaliśmy się, że projekt HOO może rozwinąć się aż do takiego stopnia, a przede wszystkim, że przetrwa 9 lat w sieci! Wielu wróżyło nam rychły upadek oraz brak motywacji do działania, ale My przetrwaliśmy i działamy w najlepsze po dzień dzisiejszy.

Nie brakowało wzlotów i upadków, trudów żmudnej pracy historyków, którzy wykorzystują pasję oraz wiedzę na rzecz klubu, z który kochamy i utożsamiamy się na dobre i na złe.  Setki godzin poświęconych na odtwarzanie historii Odry, dziesiątki rozmów z ludźmi tworzącymi historię klubu, liczne wyjazdy na wywiady, konferencje czy spotkania...napędzało Nas do dalszego działania.

Pierwszy wywiady dla telewizji austriackiej ORF [2009]

Prywatny czas, własne środki finansowe… a wszystko to dla klubu, który po prostu kochamy, czekając cierpliwie na stworzenie czegoś w rodzaju Muzeum Historii Odry Opole, w którym czulibyśmy się jak ryba w wodzie. Być może nadejdzie w przyszłości moment, w którym coś na wzór Izby Pamięci zostanie zrealizowane przez klub, a My staniemy się ważną jego częścią.

Zostaliśmy członkami Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Historyków i Statystyków Polskiej Piłki Nożnej

Historia Odry Opole nie miałaby prawa istnienia, gdyby nie Wy! Czytelnicy i miłośnicy klubu, którym leży na sercu jego dobro oraz szybki powrót do tłustych lat sukcesów Odry. Bez Was nasza praca mijałaby się z celem. Dziesiątki a może setki podziękowań płynących od Was z całego świata motywuje nas do ciężkiej pracy i odtwarzania krok po kroku tradycji klubowych.


Historia Odry Opole u Antoniego Piechniczka


Trudno wymienić wszystkie osoby, którym zawdzięczamy unikatowe materiały historyczne, zatem w tym miejscu pragniemy podziękować  wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju serwisu bez wyjątku. 

Baner Historia Odry Opole na stadionie przy ul. Oleskiej

Dziękujemy, że jesteście z nami od wielu lat, wspieracie nasze działania i grono naszych Czytelników stale rośnie. Gramy w jednej niebiesko-czerwonej drużynie i wspólnie tworzymy Historię Odry Opole!

Redakcja Historii Odry:

Sebastian Bergiel
Jan Morawiak
Sabina Pachuta

Archiwalne zdjęcia

Polecamy

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online