Zdjęcia archiwalne Odry Opole - Bogdan Harańczyk, Józef Klose...Dzisiejszy dzień zapisze się w złotymi zgłoskami dla serwisu Historia Odry Opole. Otóż, w nasze ręce trafiła bogata kolekcja prywatnych archiwalnych zdjęć ukazujących kawał historii naszego klubu! Niemal 100 fotografii z lat 60' i 70' oraz unikatowe wycinki prasowe z zagranicznej prasy, udało się uratować przed zniszczeniem i zapomnieniem. Biorąc pod uwagę często powtarzającą się postać na zdjęciach w osobie Bogdana Harańczyka, byłego znakomitego obrońcy Odry, wybranego do 11-tki 70-lecia klubu, podejrzewamy, że były właściciel zdjęć z Kamienia Śląskiego był fanatycznym sympatykiem piłkarza lub też bliskim przyjacielem piłkarza.

 


Już niebawem systematycznie będziemy publikować zdjęcia na naszej stronie, które ukazują piłkarzy Odry chociażby na...zakupach w Danii podczas spotkań o Puchar Intertoto. Prawdziwe unikaty czarno-białe oraz w kolorze przeleżały sporo czasu na poddaszu, a wkrótce ujrzą światło dzienne. Takich zdjęć nie widzieliście nigdzie!

Dziękujemy mieszkańcowi Kamienia Śląskiego za przekazanie zdjęć, Panu Adrianowi za sygnał w sprawie, a Januszowi za wsparcie monetarne.

Jedną z fotografii zamieściliśmy w galerii zdjęć tutaj.

Archiwalne zdjęcia

Polecamy

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online