Nieoczekiwany zwrot:Odra-Chrobry Głogów 3-0

Po raz ostatni Odra zwyciężyła przynajmniej trzema bramkami w wyjazdowym spotkaniu z Górnikiem Łęczna 19 listopada 2017 (0-3), a ostatnie tak okazałe zwycięstwo na własnym obiekcie zostało osiągnięte również z tym samym przeciwnikiem w inauguracyjnym meczu po powrocie do I Ligi 29 lipca 2017 r. (3-0). Łatwo więc policzyć, że tak efektowny rezultat na opolskim stadionie zdarzył się niemal równo 13 miesięcy temu.Rozmiary zwycięstwa z Chrobrym są tak nieoczekiwane gdyż przebieg spotkań 4 ostatnich kolejek nie napawał optymizmem i po bardzo dobrym wrażeniu z początku sezonu nie zostało już śladu.

I Liga ma opinię zwariowanych i nieprzewidywalnych rozgrywek. Ogólnie przyjmuje się, że tabela kształtuje się do 5 kolejki i wtedy już wiadomo jaki jest potencjał poszczególnych zespołów i o jakie cele będą walczyć. Natomiast po 5 kolejkach obecnego sezonu I Ligi różnica między zespołami ze strefy spadkowej a czołówką tabeli wynosiła…2 punkty.Łatwo się więc domyślić, że w tych warunkach załapanie serii zwycięstw lub porażek może wywindować dany klub bardzo wysoko lub sprawić, że wpadnie w poważne tarapaty. I niestety ta druga opcja była zagrożeniem dla Odry.

O ile jeszcze przegrana w Częstochowie była wynikiem braku szczęścia po równej walce to przegrane z GKS Jastrzębie i Chojniczanką niepokoiły. GKS swoja agresją i determinacją postawił bardzo wymagające warunki, które nie zostały odparte, a strata 3 bramek w ciągu 15 minut w Chojnicach dopełniała obrazu sytuacji.
Remis po topornym meczu z Puszczą Niepołomice nie robił wielkiej nadziei na poprawę stylu szczególnie, że to przeciwnik sprawiał lepsze wrażenie i na koniec spotkania miał jeszcze „piłkę meczową” i tylko duże szczęście sprawiło, ze nie wywiózł z Opola 3 punktów. Chrobry wydawał się więc przeciwnikiem jeszcze bardziej wymagającym, gdyż w ostatniej kolejce wygrał pewnie 2-0 z Chojniczanką.

Okazało się jednak, że sam mecz był dla kibiców tym z gatunku „bezstresowych” – najpierw efektowne objęcie prowadzenia, potem podwyższenie wyniku, a po przerwie „dobicie” na 3-0 i kontrolowanie gry, co przy czerwonej kartce dla Chrobrego było tym łatwiejsze.
W sumie nie wiadomo czy to Odra narzuciła takie warunki czy to Chrobry tego dnia był tak słaby. Odpowiedź na to dałby szybko rozegrany następny mecz lecz ten Odra ma dopiero za dwa tygodnie z powodu powołań naszych zawodników do kadry U-20 i przełożenia przez to meczu z GKS Katowice.

Odra Opole – Chrobry Głogów 3:0 (2-0) 31.08.2018
bramki: 1:0 – Janus, 17 min, 2:0 – Niziołek 25 min, 3:0 – Niziołek, 68 min (karny)

Skład Odry: Weinzettel – Janasik, Baranowski, Bodzioch, Winiarczyk – Janus (77. Dudu Paraiba), Habusta, Niziołek, Rybicki (82. Mikinicz) – Czyżycki (69. Moder) – Martin Gomez.
Trener Mariusz RUMAK.

Archiwalne zdjęcia

Polecamy

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online