Jest styl! Odra z drugim zwycięstwem na starcie sezonu

Głównym zarzutem jaki czyniono Odrze z poprzedniego sezonu była toporność w grze i przedkładanie efektywności nad efektownością. Trudno mieć pretensje o to, że jesienią zeszłego roku skutecznie zbierano punkty i utrzymanie było niemal pewne już w połowie sezonu ale kibice cenią sobie też coś więcej – dramaturgię, zaciętość i piękny styl.
I na tym tle mamy diametralną odmianę.

To co się ewidentnie rzuca w oczy po dwóch kolejkach to zmiana stylu. Czyli inaczej…posiadanie stylu. Czyli jest to co kibice lubią najbardziej – rozmach, polot, finezja i ofensywna gra z pokaźną ilością sytuacji podbramkowych (oczywiście aby za bardzo nie „odlecieć” bierzemy poprawkę na ogólny poziom rozgrywek).

Zwycięstwo z Tychami było niespodziewane i dość szczęśliwe. Natomiast już przeciwko Sandecji, przez większość czasu, dominowała kontrola gry i narzucanie własnych warunków. Oczywiście każdy mecz ma swoje prawa i Sandecja miała swoje szanse ale ogólnie mecz mógłby też zakończyć się dużo większym zwycięstwem niż 1-0.
Co do składu to Mariusz Rumak konsekwentnie stawia na sprowadzonych przez siebie graczy. Cieszy też powrót Rafała Brusiły, który dobrze współpracował w akcjach na skrzydle z Krzysztofem Janusem. Ale bohaterem był kolejny gracz z „nowej fali” czyli Mariusz Rybicki, który w efektowny sposób strzelił jedyną bramkę.

To co na razie może martwić to brak rasowego napastnika. Nominalnie na tej pozycji gra młodzieżowiec Jakub Moder ale przy kontuzji Szymona Skrzypczaka jest to rozwiązanie z musu. Natomiast Ivan Gomez jest na razie w koncepcji trenera rezerwowym.

Pomocny jest w tym wszystkim terminarz, bo za tydzień trzeci mecz z rzędu u siebie więc na razie ciężko przewidzieć jak zespół będzie się sprawował na wyjazdach. Ale na tą chwilę jest dobrze! Teraz Wigry Suwałki. Oczywiście wszystkim się marzy zgarnięcie kompletu punktów w „domowej serii” ale aby w tym pomóc kibice muszą się stawić na stadionie tak licznie jak w zeszłą sobotę a najlepiej jeszcze poprawić frekwencję.

Odra Opole – Sandecja Nowy Sącz 1:0 28.07.2018
bramka: – Mariusz Rybicki, 42 min

Skład Odry: Szromnik – Brusiło, Szota, Baranowski, Winiarczyk – Habusta, Czyżycki (83. Bonecki) – Janus (65. Mikinicz), Niziołek, Rybicki – Moder (79. Gomez).
Trener Mariusz Rumak.

Archiwalne zdjęcia

Polecamy

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online