Mirosław Smyła: Jedziemy do Siedlec pełni wiary w swoje umiejętności

Po wysokim zwycięstwie na inaugurację Nice I Ligi nad Górnikiem Łęczna, opolanie udadzą się do Siedlec na spotkanie z miejscową Pogonią. Gospodarze podobnie jak nasz zespół udanie rozpoczęli rozgrywki. Wyjazdowe zwycięstwo nad GKS Katowice 2:1 w dość dramatycznych okolicznościach, było z pewnością jedną z wielkich niespodzianek pierwszej kolejki. Pogoń w ostatnich 20 minutach zapewniła sobie cenne zwycięstwo, zdobywając gola na wagę 3 punktów, grając w osłabieniu! "Niebiesko-czerwoni" jadą do Siedlec pełni wiary oraz optymizmu, broniąc...fotelu lidera.

 - Jedziemy do Siedlec po to, aby powalczyć o korzystny wynik - mówi trener Odry - Mirosław Smyła. Jesteśmy pełni wiary w swoje umiejętności, a jednocześnie szanujemy naszego przeciwnika, który korzystnie zaprezentował się w spotkaniu z GKS-em Katowice. Liczymy na wsparcie naszych fanów, dla których zagramy na 100% swoich możliwości.

Opolanie do meczu przygotowuję się w iście tropikalnych warunkach. Wysokie temperatury, jakie panują na Opolszczyźnie nie zniechęcają naszych piłkarzy do ciężkiej pracy:


- Bardzo ciężko pracujemy w tym okropnym upale - mówi Tobiasz Weinzettel. Ważne, aby dobrze przygotować się do meczu z Pogonią i osiągnąć jak najlepszy wynik. Taki mamy zawód, a warunki atmosferyczne nam nie są straszne. Jesteśmy twardymi facetami!


Na mecz z Pogonią trener Smyła będzie mógł wystawić optymalny skład. Nie ma bowiem zagrożenia absencją któregokolwiek piłkarza po pierwszym meczu z tytułu kartek oraz urazów.

 

Przypomnijmy, że będzie to pierwszy pojedynek w historii obu zespołów w walce o ligowe punkty. Natomiast obie drużyny spotkały się zaledwie dwa lata temu w Pucharze Polski na szczeblu centralnym. W Opolu lepsi okazali się siedlczanie zwyciężają 1:0, tym samym eliminując Odrę z dalszych rozgrywek. Jednym z piłkarzy, którzy wystąpili w pucharowym meczu był Tobiasz Weinzettel. Nasz bramkarz popisał się efektowną obroną rzutu karnego, jednak ostatecznie nie uchronił Odry od utraty bramki w 72 min po strzale Kowalczyka.  

 

Nasz typ: Pogoń Siedlce - Odra Opole 1:1

Fot. mkspogosiedlce.pl 

Archiwalne zdjęcia

Polecamy

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online