Tomasz Wepa: Puchar jest dla nas ważny

Już tylko godziny dzielą nas od rozpoczęcia nowego sezonu, do którego intensywnie przygotowywali się nasi piłkarze w Grodzisku Wielkopolskim. W środowym spotkaniu sparingowym z Chrobrym Głogów - będącym próbą generalną przed Pucharem Polski - "niebiesko-czerwoni" zachowali co prawda czyste konto, jednak sami również nie zdołali pokonać bramkarza gospodarzy. Kapitalne zawody rozegrał w bramce Tobiasz Weinzettel, który wybronił kilka trudnych piłek. 

Ewentualne sobotnie zwycięstwo nad Świtem w rundzie wstępnej Pucharu Polski, zapewni Odrze awans do 1/32 finału. Tym samym 22 lipca w Opolu rozegranie zostanie pojedynek z Olimpią Elbląg w kolejnej fazie pucharu. Działacze Odry nie będą wówczas zmuszeni do poszukiwania ostatniego sparingpartnera przed startem ligi. 

Tomasz Wepa: - Ciężko pracujemy na obozie w Grodzisku, żeby przygotować się do całego sezonu. Spotkanie ze Świtem to jeden z pierwszych celów. Puchar jest dla nas ważny i oczywiście będziemy walczyć o wygraną. Zwycięstwo podniesie morale drużyny przed startem ligi.

Tobiasz Weinzettel: - Moja forma cały czas idzie w górę, co potwierdziło spotkanie z Chrobrym. Może zabrzmi to nieskromnie, ale wybroniłem ten mecz, ponieważ gospodarze mieli dwie setki, które udało się sparować. Do Nowego Dworu Mazowieckiego jedziemy tylko po zwycięstwo. Nic innego nas nie interesuje. Wszyscy rywalizujemy o miejsce w składzie i widać, że każdemu z nas to służy.

 

 

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku zespół Odry rozpoczął sezon w fatalnym stylu. W rozgrywkach o Puchar Polski uległ tarnobrzeskiej Siarce0:3. Wówczas wielu kibiców głośno wyrażało swoje obawy przed startem ligowego sezonu. Koniec końców sezon 2016/17 zakończył się ogromnym sukcesem naszych piłkarzy.

Jak będzie tym razem? Przekonamy się w sobotę ok. godz. 20:00 lub później w przypadku ewentualnej dogrywki. 

Fot./Wideo: Mariusz Matkowski/Odra Opole, Chrobry Głogów

 

Archiwalne zdjęcia

Polecamy

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online