Znani typują: Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Odra Opole

Nowy sezon czas rozpocząć. Na pierwszy ogień startują rozgrywki o Puchar Polski, w których los połączył Odrę z zespołem Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. W przypadku zwycięstwa w rundzie wstępnej, już w przyszły weekend do Opola przyjedzie Olimpia Grudziądz, która będzie rywalem w kolejnej rundzie jednego z zespołów. Po burzy personalnej jaka przeszła przez nasz klub tuż po zakończeniu rozgrywek II ligi, „niebiesko-czerwoni” przystąpią do rywalizacji już z nowym szkoleniowcem - Mirosławem Smyłą. Odra wzmocniona nowymi piłkarzami m.in. Vaclavem Cverną, Rafałem Niziołkiem oraz Bartłomiejem Maćczakiem, uda się do Nowego Dworu Mazowieckiego w roli faworyta. 


W dotychczasowych spotkaniach sparingowych Odra zanotowała następujące wyniki:

GKS Katowice - Odra 1:4
SFC Opava - Odra 2:1
Wisła Kraków - Odra 2:0
Zagłębie Lubin - Odra 1:1
Chrobry Głogów - Odra 0:0

Jakim wynikiem zakończy się pierwsze oficjalne spotkanie w sezonie 2017/18? O tym przekonamy się już w sobotę. Jednak już dziś zapytaliśmy postacie bliskie naszemu klubowi, jaki wynik typują w pucharowej rywalizacji.


Krystian Golec ( były piłkarz/prezes Odry Opole): - Jak zwykle to bywa w meczach pucharowych, teoretycznie słabsze zespoły grają bardzo ambitnie, żeby sprawić niespodziankę oraz awansować do kolejnej rundy. Jednak Odra jest lepsza piłkarsko i zwycięży w Nowym Dworze Mazowieckim. Typuję 2:1 dla Odry.

Joachim Szczepanek (były bramkarz Odry Opole): - Po przerwie czasem trudno wejść w rytm meczowy, ale nasi piłkarze w sobotę sobie z tym poradzą. Odra wygra po dogrywce 3:2, a w regulaminowym czasie typuję wynik 2:2.

Piotr Toman (wieloletni kibic Odry): - Trudno nie być optymistą zaczynając kolejny sezon. Po dwóch awansach pod rząd na pewno Odra będzie faworytem. Wiadomo puchary rządzą się swoimi prawami, ale stawiam jednak że nasz zespół wygra 3:1.

Mariusz Gnoiński (były prezes Odry Opole): - Typuję 0:1. Sądzę, że Odra będzie cierpliwa i nie popełni błędów w obronie, a ze względu na indywidualne umiejętności powinna rozstrzygnąć ten mecz na swoją korzyść w minimalnym rozmiarze. Należy pamiętać, że jest po zgrupowaniu i w fazie przebudowy. Myślę. że nie będzie też to pojedynek w szybkim tempie, bo ani jeden ani drugi zespół nie jest w optymalnej dyspozycji

Runda wstępna Pucharu Polski:

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Odra Opole, 15.07.2017, godz. 18:00. 

Bilety: 10 zł

Fot. Mariusz Matkowski, mksswit.pl 

Archiwalne zdjęcia

Polecamy

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online