Znana jest data budowy nowego stadionu w Opolu!

Podczas sobotniej fety z okazji awansu Odry do Nice I Ligi, prezydent miasta Opola - Arkadiusz Wiśniewski powiedział: - Jest sukces, będzie stadion! Deklaracja ucieszyła wszystkich sympatyków "niebiesko-czerwonych", którzy od dawna domagają się budowy nowoczesnego stadionu. Jak podaje Radio Opole, pierwsze oficjalne informacje związane z budową nowego obiektu już się pojawiły ze strony prezydenta:

- Jeżeli realnie patrzymy na możliwości finansowe miasta i czas, jaki zajmie przygotowanie dokumentacji, wyłonienie wykonawcy, a potem budowa stadionu to myślę, że 2019 to dobry rok, żeby taką budowę rozpocząć. Wtedy zakończy się rozbudowa Elektrowni Opole, zwiększą się dochody podatkowe z tego tytułu i możliwe będzie sfinansowanie i budowy stadionu i trasy średnicowej - powiedział dla Radia Opole Arkadiusz Wiśniewski.

Tradycyjnie problemem pozostaje również lokalizacja stadionu. Wielu kibiców nie wyobraża sobie przeniesienia obiektu w inne miejsce z historycznej Oleskiej 51. Bez wątpienia budowa nowoczesnego stadionu jest konieczna, zatem trzymamy mocno kciuki za projekt, na który zasługuje nasz klub.

Źródło: Radio Opole

Archiwalne zdjęcia

Polecamy

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online