Towarzysko dla powodzian: Odra - Górnik Zabrze 2:2 [1998]

Korzystając z przerwy w rozgrywkach, spowodowanej meczami reprezentacji Polski i Rosji, 26 maja 1998 roku II-ligowa Odra Opole rozegrała towarzyski mecz z 7. zespołem Ekstraklasy - Górnikiem Zabrze. Zawody zorganizowane zostały na rzecz powodzian z miejscowości Turze k. Kuźni Raciborskiej.

W II połowie drużyny zagrały w najsilniejszych składach. Konfrontacja w tych zestawieniach wypadła zdecydowanie na korzyść gości. Lepsze wyszkolenie techniczne, szybkość i przegląd sytuacji spowodowały, że I-ligowcy rzadko dopuszczali do głosu rywali. Górnik swobodnie operował piłką, często stwarzając dogodne sytuacje do zdobycia bramki. W 10. min pochodzący z Opolszczyzny Krzętowski trafił w poprzeczkę, a chwilę później pomysłową akcję niecelnym strzałem zakończył Kampka - Senne tempo, bo Górnik nie gra na pełnych obrotach, a Odra mimo to nie potrafi zawiązać żadnej akcji - powiedział jeden z obserwatorów spotkani. Jakby zadając kłam tym opiniom, po dwójkowej akcji z Żymańczykiem, Wójcik strzelił obok słupka.

W 32. min Gierczak "oszukał" defensywę Odry. Przejął prostopadłe podanie ze środka boiska, znalazł się przed Kucharskim i nie zmarnował okazji. Niefrasobliwość w obronie kosztowała opolan utraty drugiego gola. Agafon dośrodkował w pole karne, a przez nikogo nie atakowany Wilk bez trudu z bliska umieścił piłkę w siatce.

Po zmianie stron Górnik rzucił się na Odrę, jakby chciał szybko zdobyć kilka bramek. Nieco przestraszeni zmiennicy Odry w miarę upływu czasu opanowali sytuację i do końca meczu to oni groźniej atakowali. Owocem odważnych poczynań były dwa gole. Oba zdobył Rabanda, który w ostatniej minucie mógł trafić po raz trzeci.

26.05.1998: Odra Opole - Górnik Zabrze 2:2 (0:0)
0:1 Gierczak - 32 min, 0:2 Wilk - 38 min (głową), 1:2 Rabanda - 56 min, 2:2 Rabanda - 86 min.

Odra Opole: Mokrzycki (30 min Kucharski, 60 min - Feć), Majerski, Szeląg, Michniewicz, Bryłka, Tracz, Chełpa, Brehmer, Wójcik, Żymańczyk, Jończyk. W II połowie: Konfisz, Dudek, Jagieniak, Watraszyński, Kaleta, Okaj, Sieńczewski, Solak, Rabanda, Reterski. Trener Andrzej Krupa.

Górnik Zabrze: Klytta, Gorszkow, Koseła, Krzętowski, Sieczka, Wilk, Bonk, Kosowski, Agafon, Kampka, Gierczak. W II połowie: Wróbel, Wloka, Piotrowicz, Kosowski, Copik, Probierz, Gruszka, Matejko, Rocki, Orzeszek, Sobczak. Trener: Jan Żurek.

Sędziował: Ryszard Wójcik z Opola.

Źródło: Nowa Trybuna Opolska, R.Stęporowski

Archiwalne zdjęcia

Polecamy

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online