15 kolejka: 28.08.1955 Budowlani Opole – Cracovia Kraków 2:2 (Popluc, Jarek – Malarz, Rajchel)

Kornek (Paszkiewicz), Cichy, Kania, Skronkiewicz, Rogowski, Strociak, Słysz, Jarek, Klik, Popluc, Spałek

W Opolu zakończył się remisowo mecz dwóch pretendentów do ekstraklasy – Cracovii i Budowlanych gmatwając jeszcze bardziej sytuację w czołówce II ligi, w której nadal z równymi szansami kroczą Cracovia, Budowlani Opole i Górnik Zabrze.

Niedzielne spotkanie powinno, sądząc po przebiegu gry, zakończyć się zasłużonym zwycięstwem 11-ki opolskiej, posiadającej zdecydowaną przewagę przez cały prawie mecz. Niestety na przeszkodzie do zwycięstwa stanął bramkarz Kornek ponoszący winę za fatalne puszczenie drugiej bramki, częściowo również kwintet ofensywny opolan nie wykorzystując szeregu dobrych okazji do uzyskania bramki, zwlekając często ze strzałami.

Cracovia zastosowała mądrą taktykę wzmocnionej defensywy i o włos mecz byłby się zakończył zwycięstwem krakowian.

Najlepszym zawodnikiem w drużynie Budowlanych okazał się niezmordowany Klik pchający bez przerwy swój atak do przodu. Niezbyt widoczny był tym razem Jarek, który jedynie parokrotnie doszedł do strzału. Z defensywy Opolan na wyróżnienie zasłużył Skronkiewicz, na barkach którego spoczywał cały ciężar obrony przedpola bramkowego. Obaj pomocnicy Rogowski i Strociak spełnili zadanie defensywne.

Bramkarz Kornek miał słaby dzień, zawinił zdecydowanie drugą bramkę, a kto wie, czy i nie pierwszą, aczkolwiek utrata pierwszego gola spowodowana była – naszym zdaniem – brakiem muru. Bardzo udany był natomiast wybieg Kornka w 22 minucie gry, gdy znalazł się sam na sam z Kasprzykiem.

Z Cracovii dobrze zagrał bramkarz Michno, stoper Mazur oraz środkowy napastnik Kasprzyk i Rajtar.