Sparta Warszawa - Budowlani Opole 0:3 (Sezon 1955). 13 kolejka: 26.06.1955 Sparta Warszawa - Budowlani Opole 0:3 (Klik 55, Jarek 67, 77)

Kornek, Cichy, Kania, Skronkiewicz, Rogowski, Strociak, Słysz, Jarek, Klik, Popluc, Spałek

W ostatnim spotkaniu rundy wiosennej Budowlani uzyskali zwycięstwo i dwa cenne punkty.

W pierwszych minutach gry lekką przewagę miała Sparta niepokojąc kilkakrotnie bramkę Kornka. Następnie Budowlani przeszli do ataku i raz po raz stwarzali gorące sytuacje pod bramką Sparty, jednak mało strzelali i swej przewagi nie umieli zadokumentować bramkowo.

W drugiej połowie Budowlani osiągnęli już znaczną przewagę, atak zaczął częściej strzelać i w rezultacie uzyskał trzy bramki, w 55 min. przez Klika oraz w 67 i 77 min. przez Jarka.

Nieliczne ataki Sparty były likwidowane przez dobrze grające formacje defensywne Opolan.

Budowlani przewyższali Spartę wyszkoleniem technicznym, kondycją i lepszą grą zespołową. Z wyrównanego zespołu Budowlanych najlepsi byli Klik i Jarek w ataku, Strociak w pomocy oraz Kornek w bramce. Po dłuższej przerwie na pozycji stopera zagrał Kania który z powodzeniem zastąpił słabo grającego w ostatnich meczach Dubiela.