Andrzej Prawda.Cechą, która szczególnie wyróżnia naszego dzisiejszego bohatera - byłego szkoleniowca Odry Opole - jest fakt, iż to on (!!!) jako ostatni utrzymał „niebiesko-czerwonych” na froncie II ligi. Niemniej zacznijmy od początku.

Andrzej Prawda urodził się 10 lipca 1951 r. Mimo, że od wielu lat związany był  z OKS-em, bardziej kojarzono go z pracy/asystentury przy takich trenerach jak: Jerzy Engel (w III-ligowy Hutnik Warszawa; Sezon 1982/1983 – red.) czy Mirosław Mojsiuszko ( I-ligowa Jagiellonia; 1987-1990 – red.). Podobną funkcję sprawował również w Opolu.

Z cienia „innych” wyszedł w czasie trwania rundy wiosennej 2007/2008*.17 kwietnia 2008 r. zastąpił Roba Delahaije na stanowisku I trenera, który w nerwowej atmosferze pożegnał się z pracą w klubie.

Poniżej przedstawiamy wykaz spotkań pod wodzą Andrzeja Prawdy (bilans: 9 spotkań, 1 zwycięstwo, 4 remisy, 4 porażki):

26. kolejka (18.04.2008): Odra Opole – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:2

27. kolejka (27.04.2008): Pelikan Łowicz – Odra Opole 3:1
 
28. kolejka (30.04.2008): Odra Opole – Kmita Zabierzów 1:0
 
29. kolejka (04.05.2008): GKS Katowice – Odra Opole 1:1
 
30. kolejka (07.05.2008): Odra Opole – Znicz Pruszków 0:1
 
31. kolejka (11.05.2008): Śląsk Wrocław – Odra Opole 1:1
 
32. kolejka (16.05.2008): Odra Opole – Stal Stalowa Wola 0:0
 
33. kolejka (21.05.2008): Arka Gdynia – Odra Opole 1:1
 
34. kolejka (24.05.2008): Odra Opole – Tur Turek 0:1
 
7 zdobytych punktów w ostatnich dziewięciu kolejkach nie były wynikiem „wybitnym”, ale dla - rozbitej kwietniowymi wypadkami – opolskiej jedenastki okazały się na wagę złota.

Runda jesienna Sezonu 2008/2009 unaoczniła wszystkim wyraźnie, iż w targanej problemami finansowymi drużynie o sukces (utrzymanie) będzie niezwykle trudno. 22 grudnia 2008 r. Zarząd Klubu zdecydował o zakończeniu współpracy z dotychczasowym szkoleniowcem na rzecz Piotra Rzepki.

Po opuszczeniu opolskiego grodu Andrzej Prawda prowadził jedenastkę Bugu Wyszków. Od 12 kwietnia 2012 r. odpowiada za wyniki Huraganu SKOK Wołomin, z którym (w Sezonie 2012/2013 - red.) pewnie zmierza po awans do III ligi.

* Należy wspomnieć o krótkim epizodzie A. Prawdy w roli I szkoleniowca OKS-u w okresie od 23 października 2007 r. do 10 listopada 2007 r. Dziękujemy spostrzegawczemu czytelnikowi za zwrócenie nam na to uwagi (patrz: komentarz pod spodem).

Archiwalne zdjęcia

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online