- Co pana przekonało, by z Krakowa przenieść się na Opolszczyznę?

- Jestem obecnie bez pracy. Prezes Varty przedstawił ciekawe warunki, dlatego się zgodziłem. Miałem wprawdzie propozycję poprowadzenia drużyny z ekstraklasy australijskiej, ale chcę pracować w Polsce.

- Nie obawia się pan pracy w klubie, który powstaje z fuzji dwóch innych? Dotąd w Polsce fuzje zazwyczaj nie najlepiej się kończyły.

- Ja nic o fuzji nie wiem, zresztą to nie moja sprawa, tylko prezesa. Umówiliśmy się z panem Raczkowskim, że mam umowę do końca sezonu i moim zadaniem jest utrzymać ekipę Varty Namysłów w II lidze.

Co będzie potem, zobaczymy. Być może przedłużymy umowę na kolejny sezon.

- Wcześniejsi szkoleniowcy z Namysłowa trochę narzekali, ze Raczkowski ingerował w ich koncepcje. Nie boi się pan, że podobnie będzie także tym razem?

- Moim zdaniem zrozumienie na linii trener – prezes jest bardzo istotne i nie wyobrażam sobie, byśmy na tematy dotyczące drużyny nie rozmawiali, dyskutowali, spierali się. Z drugiej strony uważam, że za sprawy szkoleniowe ja odpowiadam i choć jestem młodym trenerem, to nie pozwolę, by ktoś w tym względzie za mnie podejmował decyzje.

- Czy będzie pan chciał kogoś ściągnąć do swego nowego zespołu?

- W poniedziałek przyjeżdżam na pierwszy trening, a za kilka dni wyjeżdżamy na zgrupowanie do Szklarskiej Poręby. Dopiero po jakimś czasie będę zorientowany, jaką siłą dysponuje Varta, co prezentują poszczególni zawodnicy.

Być może nie będę musiał nikogo tu ściągać, gdy uznam, że z tym składem jestem w stanie podołać postawionemu mi zadaniu.

- Jest pan trenerem, który ma już za sobą kilka lat pracy z różnymi zespołami, w tym niepolskimi. Na co pan kładzie szczególny nacisk w pracy z piłkarzami?

- Dużo miejsca chciałbym poświecić, m.in. na obozach, na zintegrowanie zawodników, by była między nami więź, byśmy się lepiej poznali, by wytworzyć dobrą atmosferę.

Rozmawiał Leszek Frelich (Gazeta Wyborcza, 9-10 I 1999)

Archiwalne zdjęcia

Polecamy

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online