Spotkanie „Odry” Opole z „Flotą” Świnoujście (4 października 2008 r.) rozgrywane było w niezwykle mroźnej aurze. Bez dobrej kurtki i czapki oglądanie spotkania było istną torturą.

Ówczesny beniaminek I ligi, pierwszą część rozgrywek rozpoczął w ekspresowym tempie. Grał po prostu rewelacyjnie! Szanse – przy takiej formie „gości” – na 3 punkty dla opolan były wyjątkowo małe.

I faktycznie. Po bardzo bezbarwnym spotkaniu, piłkarze „Odry” musieli uznać wyższość ze strony drużyny z Pomorza Zachodniego.

(ligowy, I liga) 04.10.2008. ODRA OPOLE – FLOTA ŚWINOUJŚCIE 0:2 (Dziuba 20, Magdziński 25)
Widzów: 2 tys.

Bardzo słabe spotkanie w wykonaniu „Odry”. Żenujący poziom gry. Po 20 minutach praktycznie było po meczu. Gra Fecia – niepewna, choć i tak lepsza od reszty zespołu. Obrony praktycznie nie było.

II połowa… nie lepsza, chociaż była możliwość by opolanie zaskoczyli bramkarza „gości” bezpośrednio z rzutu rożnego (po strzale Piegzika) Próba powtórzenia „wyczynu” była nieudana (boczna siatka).

Ostatnie 20 minut to - moje i kolegów - marzenie aby mecz jak najszybciej się zakończył (było przeraźliwie zimno). Po meczu stwierdziłem, że były to najgłupiej wydane pieniądze w 2008 r. (bilet kosztował 10 zł).