W końcu upragniony awans!!! Do 29. kolejki toczyła się zażarta walka o II ligę pomiędzy OKS-em a Rymerem Niedobczyce. Dopiero w Opolu podopieczni Zygfryda Blauta odskoczyli od swego najgroźniejszego przeciwnika na 4 punkty. To zaś pozwoliło już spokojnie kontrolować sytuację na III-ligowym froncie.
 
Warto w tym miejscu wymienić skład ze wspomnianego meczu, który dał praktycznie opolanom promocję do wyższej klasy rozgrywkowej: Kucharski, Jagieniak, Majerski, Michniewicz (Konfisz 88), Plewnia, Drąg (Kaleta 70), Tracz (Jończyk 75), Bryłka, Żymańczyk, Wiliński, Reterski.

Najwyższe zwycięstwa „niebiesko-czerwoni” odnieśli w konfrontacjach z Pasjonatem Dankowice (dom: 5:0 – red.) i Rozwojem Katowice (wyjazd: 1:4 – red.). Najboleśniejsze porażki przyszły z rąk CKS-u Czeladź i Unii Krapkowice (wyjazd: po 3:0 – red.).

Najbardziej zadowolony z wyników drużyny mógł być zapewne Piotr Plewnia, przymierzany ówcześnie do kadry olimpijskiej Pawła Janasa.

 
 
TABELA KOŃCOWA 1996/1997
 
 
LP.
 
ZESPÓŁ
 
MECZE
 
PUNKTY
 
BRAMKI
1.
ODRA OPOLE
34
65 (18-11-5)
   57-31
2.
„Rymer” Niedobczyce
34
58
   46-37
3.
„Górnik MK” Katowice
34
57
   57-40
4.
„Górnik” Pszów
34
51
   42-34
5.
„AKS Górnik” Niwka
34
49
   41-34
6.
„Concordia” Knurów
34
48
   38-30
7.
„Górnik” Wojkowice
34
48
38-37
8.
„Victoria” Jaworzno
34
48
39-42
9.
„CKS” Czeladź
34
48
33-32
10.
„Górnik” Lędziny
34
46
43-38
11.
„Olimpia” Piekary Śląskie
34
46
39-40
12.
„Raków II" Częstochowa
34
45
50-51
13.
„GKS” Jastrzębie
34
45
40-41
14.
„Carbo” Gliwice
34
45
41-56
15.
„Rozwój” Katowice
34
44
40-48
16.
„BKS Stal” Bielsko-Biała
34
44
35-40
17.
„Unia” Krapkowice
34
31
41-50
18.
„Pasjonat” Dankowice
34
22
24-63
 
 
1. kolejka: GKS Jastrzębie – Odra Opole 1:1
2. kolejka: Odra Opole – Unia Krapkowice 3:0
3. kolejka: BKS Stal Bielsko-Biała – Odra Opole 0:1
4. kolejka: Odra Opole – Concordia Knurów 1:0
5. kolejka: Górnik Pszów – Odra Opole 0:1
6. kolejka: Raków II Częstochowa – Odra Opole 0:3
7. kolejka: Odra Opole – Carbo Gliwice 3:1
8. kolejka: Olimpia Piekary – Odra Opole 1:1
9. kolejka: Odra Opole – Górnik Wojkowice 2:2
10. kolejka: AKS Górnik Niwka – Odra Opole 0:0
11. kolejka: Odra Opole – Górnik MK Katowice 1:1
12. kolejka: Rymer Niedobczyce – Odra Opole 2:1
13. kolejka: Odra Opole – Pasjonat Dankowice 5:0
14. kolejka: Victoria Jaworzno – Odra Opole 1:1
15. kolejka: Odra Opole – Rozwój Katowice 3:1
16. kolejka: CKS Czeladź – Odra Opole 3:0
17. kolejka: Odra Opole – Górnik Lędziny 2:1
18. kolejka: Odra Opole – GKS Jastrzębie 2:1
19. kolejka: Unia Krapkowice – Odra Opole 3:0
20. kolejka: Odra Opole – BKS Stal Bielsko-Biała 3:0
21. kolejka: Concordia Knurów – Odra Opole 1:2
22. kolejka: Odra Opole – Górnik Pszów 2:0
23. kolejka: Odra Opole – Raków II Częstochowa 0:2
24. kolejka: Carbo Gliwice – Odra Opole 1:2
25. kolejka: Odra Opole – Olimpia Piekary 0:0
26. kolejka: Górnik Wojkowice – Odra Opole 0:0
27. kolejka: Odra Opole – AKS Górnik Niwka 2:2
28. kolejka: Górnik MK Katowice – Odra Opole 0:2
29. kolejka: Odra Opole – Rymer Niedobczyce 3:1
30. kolejka: Pasjonat Dankowice – Odra Opole 1:1
31. kolejka: Odra Opole – Victoria Jaworzno 2:0
32. kolejka: Rozwój Katowice – Odra Opole 1:4
33. kolejka: Odra Opole – CKS Czeladź 1:2
34. kolejka: Górnik Lędziny – Odra Opole 2:2

Archiwalne zdjęcia

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online