Odra Opole - Szombierki Bytom 2:0Spotkanie Odry z Szombierkami Bytom zainaugurowało rozgrywki o mistrzostwo trzeciej ligi opolsko-śląskiej w sezonie 2015/16. Tropikalne upały nie były z pewnością sprzymierzeńcem obu zespołów, choć w pierwszej części spotkania lepiej radzili sobie...goście. Odważna gra Szombierek sprawiła, że opolski zespół nie potrafił odnaleźć odpowiedniego tempa gry w pierwszej odsłonie meczu. Można było odnieść wrażenie, że optyczną przewagę z kilkoma groźnymi strzałami mieli przyjezdni, to jednak Odra była bliższa zdobycia bramki, a strzał niemal do pustej bramki Waldemara Gancarczyka wybił obrońca Szombierek.

W przerwie meczu odbyła się miła uroczystość na trybunie VIP, gdzie w wręczono specjalną pamiątkową koszulkę Odry Opole z nr 80 byłemu Prezesowi Odry Opole, Bruno Tomaszkowi, który świętował swoje urodziny.

Na drugą połowę spotkania trener Zbigniew Smółka desygnował do gry Janusza Gancarczyka, który rozruszał akcje ofensywne gospodarzy. W 55 minucie upragnionego gola dla Odry zdobył Dawid Wolny po asyście Brusiło. Od tego momentu Odra kontrolowała spotkanie i kwestią czasu były kolejne gole. W 83 min. spotkania po idealnym dośrodkowaniu Waldemara Gancarczyka drugą bramkę strzałem głową zdobył Mateusz Peroński. Była to jego pierwsza bramka dla niebiesko-czerwonych. Gola Perońskiego można obejrzeć w naszym serwisie.

Zwycięstwo Odry w pełni zasłużone, choć widać było lekką tremę w poczynania naszego zespołu szczególnie w pierwszej części spotkania. Opolanie zaprezentowali się na tle Szombierek jako zespół o znaczącej sile ofensywnej. Dobry start ucieszył szczególnie kibiców, którzy w liczbie 700 stawili się na stadionie przy ul. Oleskiej podziwiających nie tylko zwycięstwo niebiesko-czerwonych, ale również nowy elektroniczny zegar.

Archiwalne zdjęcia

Polecamy

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online