Al Jazerra Sport TV na stadionie OdryTego jeszcze nie było w Opolu! W dniu dzisiejszym do naszego miasta zawitała ekipa dziennikarska znanej na całym świecie stacji telewizyjnej AL JAZEERA !
Zaid i Sergio reprezentowali sportową część kanału, Al Jazeera Sport News, który został uruchomiony 1 listopada 2011 roku, a od 30 marca br. rozszerzył swój zasięg na widzów europejskich. Kanał obszernie relacjonuje wszystko co związane z obecnie trwającymi Mistrzostwami Europy w Polsce i na Ukrainie.

Około południa otrzymałem telefon z nieznanego mi numeru... W słuchawce usłyszałem nietypowy głos mówiący łamaną angielszczyzną. Tajemniczy człowiek przedstawił się jako dziennikarz kanału Al Jazeera, który pragnie przeprowadzić z moją osobą wywiad! Oczywiście na początku rozmowy nie mogłem uwierzyć w to co słyszę i poprosiłem o powtórzenie, aby się upewnić czy to nie jest jakiś żart. Dziennikarz stwierdził, że za kilka minut otrzymam telefon od polskiego kolegi, który wyjaśni mi wszelkie szczegóły. Okazało się, że... mówił prawdę :-) Szybko ustaliliśmy termin spotkania i po kilku godzinach wszyscy pojawiliśmy się na stadionie opolskiej Odry. Obaj dziennikarze wraz ze sprzętem wideo oraz Panią Justyną, która pomagała w tłumaczeniu, udali się bezpośrednio na murawę stadionu Odry. Słowa podziękowania za pomoc w kilku kwestiach organizacyjnych należą się trenerowi Wojciechowi Mielnikowi.

Celem wizyty było przeprowadzenie wywiadu z moją osobą na kilka interesujących AL JAZEERĘ tematów  t.j. postać Józefa Klose (ojca Mirosława), jego występy w Opolu, krótką historię miasta oraz klubu wraz z najciekawszymi zakątkami Opola, ale przede wszystkim interesowała dziennikarzy opinia i postawa polskich kibiców wobec decyzji Mirosława Klose o wyborze reprezentowania barw niemieckich. W tracie 2 godzinnego pobytu na stadionie Odry, gdzie nagrany został wywiad zarówno na trybunach jak i murawie boiska - którą notabene zachwycali się obaj Panowie - cała ekipa poprosiła o wyjazd w miejsce zamieszkania rodziny Klose, czyli na osiedle Chabrów. Tam spędziliśmy kolejną godzinę, w trakcie której sfilmowany został niemal cały pierwszy "deskowiec" wraz ze wszelkimi szczegółami oraz nagrany wstęp do reportażu w języku arabskim. Trzeba wyraźnie podkreślić, że praca obu dziennikarzy była niezwykle profesjonalna. Do każdego ujęcia podchodzono po kilka razy, aż do osiągnięcia idealnego efektu.

Po zakończeniu pracy na os. Chabrów udaliśmy się do centrum miasta, gdzie sfilmowane zostały obrazki Opolskiej Wenecji, Wieży Piastowskiej oraz kibiców przebywających w ogródkach piwnych obserwujących mecze Euro 2012.

Emisja reportażu z Opola przewidziana została na niedzielę 17 czerwca w godzinach rannych na kanale AL JAZEERA SPORT NEWS dostępnym bezpłatnie na satelicie Eutelsat Hot Bird 13B (13°E) tp. 77 (12,245 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S/QPSK) oraz na stronie internetowej kanału.

Na zakończenie spotkania wręczyłem dziennikarzom pamiątkowy egzemplarz książki "Odra Opole Antoniego Piechniczka" z czego obaj Panowie byli bardzo zadowoleni. Niezwykłe spotkanie oraz wielka przygoda zakończyła się i zapewne jeszcze długo się nie powtórzy...

Zdjęcia z wizyty dziennikarzy na stadionie Odry możecie obejrzeć w Galerii.

Archiwalne zdjęcia

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online