Odra Opole - Metal Kluczbork (0:0, juniorzy) Mimo 22-letniego stażu gry w ekstraklasie „niebiesko-czerwoni” nigdy nie stanęli na najwyższym stopniu podium (wyjątek od tej reguły stanowi zdobycie Pucharu Ligi w 1977 r. – red.).

W młodszych kategoriach wiekowych opolanom szło znacznie lepiej. W juniorach co prawda reprezentanci Opolszczyzny tylko raz okazali się najlepsi (w 1972 r.), jednakże aż 3-krotnie dochodzili do spotkania finałowego Mistrzostw Polski (1968, 1976, 1981).

W okresie swej największej świetności w II poł. lat 70-tych XX w., opolscy Seniorzy (z Juniorami) należeli do krajowej czołówki. Niestety, w wyniku błędnej polityki klubu, w obu kategoriach wiekowych po 1981 r. doszło do poważnego kryzysu. Obecny Zarząd w większym już stopniu polega na własnym narybku, co należy poczytywać za wielki plus.

Wspominając pełne miłych uniesień czasyAntoniego Piechniczka, nie można zapomnieć o drużynie juniorów. Z tego teżpowodu postanowiliśmy opublikować na łamach strony jedno z wielu potyczekmłodych opolan, w tym wypadku regionalne derby z kluczborskim Metalem.

Relacja ze spotkania Odra Opole - Metal Kluczbork (0:0, juniorzy)

Archiwalne zdjęcia

Polecamy

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online