Zespół juniorów trenera Kaniuki - Odra OpoleW 2001 roku juniorzy Odry Opole pod wodzą trenera Dariusza Kaniuki, na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek w lidze wojewódzkiej zapewnili sobie tytuł mistrzowski i start w finałach krajowych. Opolscy juniorzy okazali się lepsi m.in. od ELKON-u N-ART Goświnowice Domaszkowice osiągając jesienią znakomity wynik. Zdobyli 43 pkt a bilans bramkowy przedstawiał się imponująco 78-7. Na koniec sezonu bilans bramkowy wzrósł do 126 zdobytych goli, a największy udział w dorobku strzeleckim mieli Radosław Maciejewski - 32, Tadeusz Tyc - 31 oraz Łukasz Babik - 20. Blok defensywny dał się zaskoczyć zaledwie 11 razy!


Dzięki znakomitej postawie opolskich juniorów, kilku z nich otrzymało w nagrodę szansę występów w trzeciej lidze m.in. Maciejewski czy Tyc. Główną siłą zespołu był kolektyw, który budował od trzech lat trener Kaniuka, opierając zespół na wychowankach klubu oraz zawodnikach pozyskanych z Opolszczyzny.

Zwycięstwo w wojewódzkiej lidze juniorów stało się jednocześnie przepustką do ogólnopolskich finałów mistrzostw Polski. W pierwszej rundzie opolanie zmierzyli się z broniącą tytułu Wisłą Kraków. Pierwsze spotkanie zostało rozegrane 16 czerwca 2001 roku, czyli w dniu...urodzin klubu. Trener Kaniuka był pełen optymizmu twierdząc, że jego zespół powalczy jak równy z równym z aktualnym mistrzem Polski. Niestety przygoda z mistrzostwami zakończyła się na dwóch pojedynkach z krakowskim zespołem. W pierwszym opolscy juniorzy pokonali Wisłę 3:2, jednak w rewanżu krakowianie nie pozostawili naszym piłkarzom złudzeń, zwyciężając aż 7:2.

                                            Dariusz Kaniuka i zespół juniorów Odry

Odra występowała wówczas w następującym składzie: Bella, Kall - Bul, Jacek (kapitan), Maciejewski, Mika, Remian, Tyc, Knapik, Babik, Dembiński, Grabowiecki, Kucharski, Chełchowski, Kielanowski, Klamka, Wrona, Mazurek, Hałasowski, Serek. Kierownikiem sekcji młodzieżowej jest Jan Śliwak, kierownikiem drużyny Marek Sieńczewski, a masażystą Andrzej Kaluta.

Archiwalne zdjęcia

Polecamy

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online