Piłkarze Odry Opole sześć razy wystąpili w Pucharze Intertoto (dawne nazwy: Puchar Karla Rappana, Puchar Lata). Oto statystyczny zapis tych występów:

Sezon 1961/62 - III miejsce w grupie

Grupa A1:

1. Slovan Bratysława - Czechosłowacja 10 pkt 16:4
2. Vorwarts Berlin - Niemcy 5 pkt 13:10
3. Odra Opole 5 pkt 8:16
4. WAC Wiedeń - Austria 4 pkt 9:16

Wyniki spotkań Odry:

17.06.1961: Odra Opole - Slovan ÚNV Bratislava 1:1

24.06.1961: Wiener Athletiksport Club - Odra Opole 4:1 (1:1) bramki: Fredrich "Fritz" Cejka x3 (20, 57, 87), Günter Kaltenbrunner 74 - Egon Piechaczek 17.

01.07.1961: ASK Vorwärts Berlin - Odra Opole 2:1

08.07.1961: Odra Opole - ASK Vorwärts Berlin 2:1

15.07.1961: Odra Opole - Wiener Athletiksport Club 2:0 (1:0) bramki: Engelbert Jarek 6, Juszczak 67

22.07.1961: Slovan ÚNV Bratislava - Odra Opole 8:1

Skład Odry: Kściuk, Kornek, Strociak, Prudło, Brejza, Wrzos, Szczepański, Kleszcz, B.Blaut, Stemplowski (1 gol), Jarek (4), Gajda (1), Piechaczek (1), Juszczak (1), Bania.


Sezon 1963/64 - I miejsce w grupie

Grupa C4:

1.Odra Opole 8 pkt 8:3
2.SNOP Kladno - Czechosłowacja 7 pkt 7:8
3.Hajduk Split - Jugosławia 6 pkt 7:8
4. Motor Zwickau - Niemcy 3 pkt 6:9

Wyniki spotkań Odry:

23.06.1963: TJ SONP Kladno - Odra Opole 1:1

30.06.1963: Odra Opole - BSG Motor Zwickau 1:0

07.07.1963: NK Hajduk Split - Odra Opole 1:0

14.07.1963: Odra Opole - NK Hajduk Split 1:0

21.07.1963: BSG Motor Zwickau - Odra Opole 1:1

28.07.1963: Odra Opole - TJ SONP Kladno 4:0

1/8 finału:

23.10.1963: Odra Opole - IFK Norrkoping (Szwecja) 3:2 (Gajda 3 gole)

30.11.1963: IFK Norrkoping - Odra Opole 0:2 (Gajda 2 gole)

1/4 finału:
11.03.1964: Slovan Bratysława - Odra Opole 0:0

25.03.1964: Odra Opole - Slovan Bratysława 1:1 bramki: Henryk Szczepański 51 - Jozef Obert 15 (wolny los)

1/2 finału:

22.04.1964: Polonia Bytom - Odra Opole 2:1

07.05.1964: Odra Opole - Polonia Bytom 0:0

Skład Odry: Kornek, Kściuk, Szczepański (1), Brejza, Krawiec, Łucyszyn, Prudło, Z.Blaut, Więcek, Stemplowski, Frasek, Kot, Droździok (1), Jarek (6), Gajda (5), Bonia (1), Żaczyński (1), Wrzos, Bania.

Sezon 1964/65 - III miejsce w grupie

1. SC Karl Marx-Stadt - Niemcy

2. Tatran Presov - Czechosłowacja

3. Odra Opole

4. Spartak Pleven - Bułgaria

Wyniki spotkań Odry: 2:0 i 1:2 z Karl Marx-Stadt, 1:1 i 1:2 z Tatranem oraz 1:1 i 1:0 ze Spartakiem.

Skład Odry: Kornek, Kściuk, Łucyszyn, Szczepański (1), Brejza, Krawiec, Więcek, Prudło, Z.Blaut, Kot, Zwierzyna, Jankowski, Jarek (2), Żaczyński (2), Bonia (1), Frasek, Gajda, Bania.

Rok 1968 - I miejsce w grupie

Grupa B6:

1. Odra Opole 11 pkt 9:1
2. Jednota Trencin 7 pkt 9:4
3. 1.FC Magdeburg 6 pkt 12:9
4. Hvidovre Kopenhaga 0 pkt 5:21

Wyniki spotkań Odry:

30.06.1968: Odra Opole - Hvidovre 2:0 (1:0) bramki: A. Kot 37 min, Urbas 78 min. (widzów 4 tys.)

06.07.1968: Jednota Trencin - Odra Opole 0:0 (widzów ok. 1 tys.)

13.07.1968: 1.FC Magdeburg - Odra Opole 0:2 (0:1) bramki: Jarek 14 min, Koprek 64 min

21.07.1968: Odra Opole - 1.FC Magdeburg 1:0 (1:0) bramka: Urbas 6 min (widzów ok. 5 tys.)

28.07.1968: Hvidovre - Odra Opole 1:2 (1:0) bramki: Serensen 15 min - Małkiewicz 75 min, Jarek 82 min. (widzów ok. 3 tys.)

04.08.1968: Odra Opole - Jednota Trencin 2:0 (2:0) bramki: Małkieiwcz 15 min, 44 min (widzów ok. 10 tys.)

Skład Odry: Kornek, Kondratowicz, Uranin, Brejza, Krawiec, Łucyszyn, Kot (1), Urbas (2), Jarek (2), Klose, Małkiewicz (3), Koprek (1), Kruk, Kolek.

Sezon 1969/70 - I miejsce w grupie

1. Odra Opole

2. SK Beveren - Belgia

3. Chaux de Fonds - Szwajcaria

4. Odenesse - Dania

Wyniki spotkań Odry: 3:0 i 2:3 z Chaux de Fonds, 2:0 i 2:1 z Odenesse oraz 2:0 i 0:0 z SK Beveren.

Skład Odry: Kornek, Uranin, Brejza, Krawiec, Łucyszyn, Zwierzyna (1), Harańczyk, Urbas (3), Dziadek, Kot (2), Małkiewicz (3), Koprek (1), Klose (1).

Sezon 1972/73 - II miejsce w grupie

1. Voest Linz - Austria

2. Odra Opole

3. Rot-Weiss Oberhausen - Niemcy

4. Frem Kopenhaga - Dania

Wyniki spotkań Odry: 2:0 i 0:2 z Voest, 4:3 i 0:1 z Rot-Weiss oraz 4:0 i 1:2 z Frem.

Skład Odry: Krupa, Berger, Gut, Urbas, Gołębiowski, Krawiec, Harańczyk (1), Zwierzyna, Blana, Koprek, E.Kot, Powieczko (5), Klose, K.Kot (3), Nowak, Knychas, Tyc (2).

Archiwalne zdjęcia

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online