„Nowa Trybuna Opolska” i Ryan Odra podejmują próbę bicia rekordu frekwencji na opolskim stadionie. Nastąpi ona w niedzielnym meczu z KSZO Ostrowiec.

Piłkarze II-ligowej drużyny z Opola są na razie rewelacją rozgrywek i jako jedyni po pięciu kolejkach mają na koncie komplet punktów. Wysokie notowania ma także publiczność, która w sporej liczbie odwiedza stadion przy ul. Oleskiej i w kulturalny sposób dopinguje zawodników do walki. Po niedzielnym spotkaniu może być o niej jeszcze głośniej.

- Chcemy dobrą passę zespołu i zainteresowanie publiczności wykorzystać i połączyć to w swego rodzaju akcję bicia rekordu frekwencji na naszym obiekcie – mówi prezes Ryana Odry, Ryszard Niedziela. – Drużynę czeka trudne zadanie, bo KSZO to wymagający partner, więc przydałby się dwunasty zawodnik, a tym może być właśnie publiczność. Dlatego zapraszam na stadion jak najliczniejszą grupę mieszkańców nie tylko Opola, ale także innych miejscowości, którzy kibicują Odrze.

Do akcji włączyła się również nasza redakcja. Każdy z Czytelników, który zjawi się w kasie z dzisiejszym lub sobotnio-niedzielnym wydaniem „NTO” będzie mógł kupić tańszy bilet (o 2 zł). Sam klub przygotował dla mieszkańców miasta 3-dniowy kiermasz (od piątku do niedzieli) na terenie przy stadionie. Będą więc stoiska konsumpcyjne, ogródek piwny, a także liczne atrakcje dla dzieci. W trakcie trwania kiermaszu (każdego dnia początek o godz. 10.00) jego uczestnicy będą się mogli spotykać z zawodnikami lidera. Zwieńczeniem całości będzie niedzielny mecz Ryana Odry z KSZO, który rozpocznie się o godz. 19.30.

Trener Franciszek Krótki przed niedzielną potyczką nie wykazuje zdenerwowania. – Od początku rozgrywek jestem spokojny, nie „podniecam” się wynikami. To miło, że sytuacja wygląda dla nas bardzo korzystnie, ale wszystko trzeba brać na chłodno. Wyznaję zasadę, iż jeśli potrafimy narzucić przeciwnikowi swój sposób gry, to będzie łatwiej o wygraną, gdy zaś pozwolimy rywalowi na płynną grę, o punktowe zdobycze może być trudniej. Oglądałem kilka razy w akcji zespół z Ostrowca i mam swoją wiedzę na jego temat. Przed meczem zobaczę jeszcze zapis video spotkania KSZO z Ceramiką Opoczno, co pozwoli mi na ustalenie odpowiedniej taktyki.

Niedzielny rywal Ryana Odry przed sezonem był wymieniany w gronie faworytów do wywalczenia lokaty premiowanej awansem. W pięciu meczach ma już jednak 7 pkt. straty do liderującej drużyny z Opola, w ostatniej kolejce niespodziewanie przegrał u siebie z zajmującą wówczas ostatnie miejsce w tabeli Lechią Gdańsk 1-3. – Na pewno przeciwnik w tej sytuacji przyjedzie do nas maksymalnie zmobilizowany, aby choć trochę odrobić tamte straty – analizuje opolski szkoleniowiec. – Mając świadomość, iż ewentualna porażka w Opolu sprawi, iż drużyna straci kontakt z czołówką, na pewno zagra najlepiej jak potrafi. Takiego rywala trzeba się obawiać. Ja jednak wierzę, iż powalczymy skutecznie i zdobędziemy kolejne punkty, a najlepiej gdyby był to komplet, na co nas stać.

W zespole nie ma żadnych urazów, które wykluczałyby kogoś z gry. – Trochę narzekał na dolegliwości Juraszek, ale nie eliminują go one z występu. Zagramy więc w optymalnym zestawieniu.

Andrzej Szatan („NTO”, 1 IX 2000)

Archiwalne zdjęcia

Polecamy

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online