W składzie zwycięzców znalazło się dwóch „niebiesko-czerwonych”: stoper Henryk Brejza oraz napastnik Jan Małkiewicz. W Kadrze PZPN na murawie pojawił się zaś ex-opolanin Bernard Blaut.
„Express” – Kadra PZPN 5:1 (Marks 42, 55, Deyna 50, Roter 68, Banaś 83 – Blaut 85)
“Express”: Grotyński, Michalik, Brejza, Wraży, Musiał (Leszczyński), Deyna, Bula (Szymczak), Banaś, Marks, Małkiewicz (Kozerski), Rotter
Kadra: Szeja, Janduda, Gmoch (Stachula), Oślizło, Anczok, Winkler, Szołtysik, Sadek, Lubański (Pawlik), Blaut, Jarosik
Przy dużym zainteresowaniu publiczności rozegrany został w stolicy mecz piłkarski pomiędzy drużynami „Expressu” (wytypowaną przez czytelników z całego kraju) i Kadrą PZPN.
Pierwsza część meczu upłynęła pod znakiem przewagi piłkarzu „Expressu”, którzy stworzyli znacznie więcej sytuacji, z których mogły paść bramki. Okazje do strzelenia gola mieli kolejno Roter, Małkiewicz i Deyna. W 16 min. po ładnym strzale Marksa, Szeja nie utrzymał piłki w rękach a w sukurs przyszedł mu słupek. Grotyński tylko dwukrotnie znalazł się w niebezpieczeństwie, nie dał się jednak zaskoczyć, broniąc efektownie strzały Blauta i Lubańskiego.
Przewaga „Expressu” w tej części gry została udokumentowana bramką (ku uciesze widowni) zdobytą w 43 min. przez Marksa, który wykorzystał długie podanie jednego ze swoich kolegów z defensywy.
Po przerwie gra toczyła się prawie wyłącznie pod dyktando piłkarzy „Expressu”. Oglądaliśmy wiele pomysłowych akcji zakończonych najczęściej celnymi strzałami. Serię bramek rozpoczął w 50 min. bardzo ładnym strzałem w „okienko” Deyna, a strzelcami kolejnych byli Marks, Roter i Banaś. Dopiero pod koniec meczu Blaut uzyskał honorowy punkt dla Kadry PZPN.
„Trybuna Opolska”, nr 229 z 21 VIII 1968