Rzut karny w 119 minucie strzelony przez Jarka27 listopada 1955 roku w samo południe rozpoczęło się spotkanie 1/8 finału Pucharu Polski Budowlanych Opole z Garbarnią Kraków. Było to ostatnie spotkanie Budowlanych w bieżącym roku. Gospodarze, którzy w ciągu ostatnich 25-ciu gier II ligi nie ponieśli ani jednej porażki na własnym podwórku - również w zmaganiach o Puchar Polski nie zamierzali przerywać szczęśliwej passy. Co prawda, tym razem trzeba było aż 120 minut walki, by opolanie wyeliminowali z dalszy spotkań krakowską Garbarnię.

W regulaminowym czasie gry mecz zakończył się wynikiem 1:1. Gola dla Budowlanych zdobył Spałek w 22 min, natomiast wyrównał w 79 min Piątek. Gdy zgromadzona trzytysięczna publiczność szykowała się do obejrzenia serii rzutów karnych w 119 min sędzia Brabański - notabene arbiter, który napsuł wiele krwi w tym spotkaniu naszej drużynie nie uznając prawidłowo zdobytej bramki przez Klika - podyktował rzut karny po dotknięciu piłki ręką w polu karnym przez Felusia. Pewnym egzekutorem "jedenastki" był król strzelców II ligi Engelbert Jarek, który w ten sposób zakwalifikował swą drużynę do 1/8 rozgrywek o Puchar Polski.