50 lat speedway'a opolskiego Przyszły rok dla fanów sportu w Opolu będzie stał niewątpliwie pod znakiem pięknych jubileuszów. Dwa najpopularniejsze kluby sportowe w naszym mieście, "Odra" oraz "Kolejarz" świętować będą ważne dla siebie wydarzenia sprzed lat.

Na prośbę Zarządu Klubu Żużlowego "Kolejarz" Opole, postanowiliśmy dołączyć do akcji promocyjnej obchodów tego zasłużonego dla miasta oraz regionu klubu. Poniżej przedstawiamy list Prezesa "Kolejarza Opola" Pana Jerzego Drozda, skierowany do wszystkich fanów żużla oraz sportu opolskiego.

Szanowni Państwo!

Speedway opolski obchodzi pół wieku. W 1960 roku żużlowcy Kolejarza oficjalnie wyjechali na tor w Opolu. Jubileusz ten jest okazją do wspominania ogromnych sukcesów sportowych, które odnosili nasi zawodnicy. Jerzy Szczakiel, Stanisław Skowron, Zygfryd Friedek, Leonard Raba, Gerard Stach czy Wojciech Załuski to mistrzowie czarnego owalu, na trwale zapisani w annałach polskiego i światowego żużla.

Wkroczenie w drugą setkę to także nadzieja na nawiązanie do pięknej tradycji. W sezonie 2010 Klub Żużlowy Kolejarz Opole pragnie dać jeszcze więcej radości tysiącom fanów opolskiego speedway’a. Po uzyskaniu bezwarunkowej licencji na starty w lidze, stworzono skład, który jest w stanie walczyć o najwyższe cele. W kadrze prowadzonej przez trenera Andrzeja Maroszka znaleźli się żużlowcy, którzy gwarantują walkę o zwycięstwa w każdym meczu. Zespół Kolejarza stanowią kapitan Adam Czechowicz, Dawid Cieślewicz, Michał Mitko, obcokrajowcy Ricky Kling (Szwecja), Urlich Ostergaard (Dania), Rosjanie Igor Kononow, Ilia Bondarenko i Roman Iwanow, oraz młodzieżowcy: Marcin Piekarski, Max Dilger (Niemcy), Christian Ago (Szwecja) i Jan Holub (Czechy).

Sezon żużlowy tradycyjnie rozpocznie się w drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Liczymy na równie liczne, jak w roku 2009, uczestnictwo publiczności w atrakcyjnych widowiskach, które odbywają się na stadionie przy ulicy Wschodniej.

Jeszcze przed pierwszym meczem każda osoba, firma, instytucja może mieć wkład w rozwój speedway'a w regionie. Wszyscy, którzy przyjmą zaproszenie do skorzystania ze specjalnej oferty reklamowej, poza wdzięcznością lokalnej społeczności i skuteczną reklamą, otrzymają także miejsce na oficjalnej stronie obchodów 50-lecia żużla w Opolu
www.kolejarz-opole.pl , gdzie umieszczony będzie logotyp darczyńcy.

ZAPRASZAMY!


Jerzy Drozd
Prezes Zarządu KŻ Kolejarz Opole 

Archiwalne zdjęcia

Polecamy

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online