Historia spotkań Odra Opole - Raków Częstochow

Hit rundy jesiennej w wykonaniu najlepszych aktualnie zespołów II ligi, rozpocznie się już w najbliższą sobotę o godz.13:00. Na stadionie przy ul.Oleskiej "niebiesko-czerwoni" podejmą wicelidera rozgrywek, zespół Rakowa Częstochowa. Mimo, że w szeregach naszego zespołu nie wystąpi Waldemar Gancarczyk, (pauzuje za 4. żółtą kartkę, którą otrzymał w meczu z Kotwicą - przyp.red.) to liczymy na komplet punktów oraz utrzymanie pozycji lidera. Zwycięstwo w meczu z popularnymi "medalikami" może zbliżyć Odrę do zdobycia tytułu mistrza jesieni na szczeblu centralnym, na co kibice w Opolu oczekują od wielu lat. Jak zatem przedstawia się bilans dotychczasowych spotkań z Rakowem?


Historia rywalizacji z naszym najbliższym przeciwnikiem przedstawia się niezwykle obiecująco. Po raz pierwszy oba zespoły spotkały się w rozgrywkach o mistrzostwo III ligi w sezonie 1986/1987. Wówczas Odra pokonała Raków 2:0 w Opolu i zremisowała bezbramkowo w Częstochowie. W sezonie 1989/1990 - również w III lidze - opolanie zanotowali jedyną porażkę w rywalizacji z Rakowem. 0:4 w Częstochowie bolało, jednak od tej pory to Odra wychodziła zwycięsko w kolejnych spotkaniach na poziomie II i III ligi. Opolska twierdza nigdy nie została zdobyta przez Raków, o czym świadczy 6. zwycięstw Odry w 6. spotkaniach w Opolu!

Łącznie oba zespoły spotkały się ze sobą w 12. meczach. 9 zwycięstw odniosła Odra, 2 x podzielono się punktami, a tylko raz częstochowianie zdobyli komplet punktów. Bilans bramkowy również jest korzystny dla Odry: 18:7. Średnia bramek zdobytych przez Odrę w meczach z Rakowem w Opolu: 2,16

Nasz typ: 2:1 dla Odry

 

Więcej statystyk znajdziecie tutaj.

Zapisz

Archiwalne zdjęcia

Polecamy

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online