Odra pokonałą Gryfa Wejherowow 2:1W iście tropikalnych warunkach rozegrali dzisiejsze spotkanie o mistrzostwo II ligi piłkarze opolskiej Odry i Gryfa Wejherowo. Wysoka temperatura sprawiła, że w pierwszych 25 minutach niewiele się działo pod bramką obu zespołów. Dopiero w 27 min meczu pierwszy groźny strzał oddali goście, ale piłka poszybowała dobry metr nad poprzeczką bramki Odry. Niespełna 2 min później Odra mogła wyjść na prowadzenie ale piłka trafiła w słupek bramki Gryfa. Gdy kibice szykowali się do przerwy, niespodziewanie Odra zdobyła bramkę. Po kapitalnym uderzeniu Waldemara Gancarczyka tzw. nożycami bramkarz gości sparował piłkę niemal wprost pod nogi Przemysława Brychlika, który płaskim strzałem z ostrego kąta wyprowadził Odrę na prowadzenia.


Chwilę po strzelonej bramce sędzia odgwizdał koniec pierwszej części spotkania. Druga połowa obfitowała w dużo więcej okazji strzeleckich głównie ze strony niebiesko-czerwonych, ale to goście  w 50 min po jednej z kontr wywalczyli rzut karny, którego na gola zamienił Piotr Kołc.

Od tego momentu opolski zespół śmielej zaatakował czego efektem była doskonała, aczkolwiek niewykorzystana okazja strzelecka Mateusza Gancarczyka. W 63 min spotkania strzelca bramki dla Odry zmienił Dawid Wolny, który w 85 min  w zamieszaniu podbramkowym, wymanewrował kilku obrońców Gryfa i silnym strzałem w lewy róg bramki i zapewnił zwycięstwo Odrze. Tym samym opolscy piłkarze utrzymali fotel lidera II ligi a bramki z meczu obejrzeć można poniżej.

Archiwalne zdjęcia

Polecamy

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online