Mecze Odry Opole w TVP ? [fot.katowickisport.pl]Jeśli potwierdzą się informacje przekazane przez Tygodnik "Piłka Nożna", w najbliższym sezonie 2016/17 rozgrywki II ligi będą relacjonowane na żywo przez Telewizję Polską! Nieoficjalnie można usłyszę, że niebawem prawa do pokazywania II ligi trafią do TVP. Potencjalny awans klubów z dużych ośrodków sprawi, że medialność rozgrywek wzrośnie, przez co ich pokazywanie stanie się logiczne. Wystarczy, że popatrzymy na to, jakie drużyny awansowały do II ligi: Odra Opole, Warta Poznań czy Polonia Warszawa.

Trenerzy liczą, że plotki się potwierdzą:

Krzysztof Kapuściński trener Błękitnych Stargard: Rozgrywki były atrakcyjne, a co dopiero w przyszłym sezonie, kiedy dołączą takie kluby jak GKS Bełchatów, Polonia Warszawa czy Odra opole. Będzie to mocna liga nie tylko kibicowsko, ale i pod względem marek w niej występujących.

Włodzimierz Gąsior trener Siarki Tarnobrzeg: Obecność w mediach publicznych a w szczególności w telewizji, zawsze pomaga w promocji klubu. Może to nawet pozytywnie wpłynąć na poziom meczów. Wiele klubów boryka się z problemami finansowymi. Ciężko przyciągnąć kibiców i sponsorów. Władze miejskie także powinny patrzeć bardziej łaskawym okiem na drużyny, których mecze będą transmitowane w telewizji.

Perspektywa transmisji z meczów o mistrzostwo II ligi dodaje jeszcze większego smaku przed rozpoczęciem sezonu. Liczymy, że kamery Telewizji Polskiej ponownie zagoszczą na stadionie opolskiej Odry, tak jak miało to miejsce podczas barażowego spotkania z Vinetą Wolin.

Źródło: Tygodni "Piłka Nożna"

Archiwalne zdjęcia

Polecamy

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online