Antonie Piechniczek podczas spotkania z kibicami w PrudnikuDzisiejsze spotkanie z Antonim Piechniczkiem wystartowało punktualnie o godz. 12:00 w Prudnickim Ośrodku Kultury. Ta przepiękna budowla, okraszona cudownymi malowidłami oraz marmurowymi kolumnami zrobiła na nas nie mniejsze wrażenie aniżeli sam bohater ;-) W trakcie 2-godzinnego spotkania, które prowadzone było przez jednego z organizatorów, Prezesa Pogoni Prudnik - Grzegorza Pawlaka oraz lokalnych dziennikarzy, Antoni Piechniczek odpowiadał na liczne pytania związane z jego karierą trenerską oraz aktualną sytuacją w polskiej piłce nożnej. Szczególnie wiele uwagi poświęcono reprezentacji Polski a w szczególności meczowi eliminacji MŚ z NRD w Lipsku (2:3).


Trener Piechniczek podkreślał, że:

- "Było to wyjątkowe spotkanie, ponieważ Niemcy wówczas nie przywykli do przegrywania meczów u siebie, a jednocześnie, że było to...dość łatwe zwycięstwo, czego się nie spodziewał".

Antonie Piechniczek w Prudnickim Ośrodku Kultury

Nie zabrakło oczywiście obecności serwisu Historii Odry Opole, która aktywnie uczestniczyła w panelu dyskusyjnym prowadzonym wraz z lokalnymi dziennikarzami. Z naszej strony padły pytania związane z historią naszego klubu. Wspominaliśmy m.in. takich piłkarzy jak Alfred Bolcek czy Zbigniew Kwaśniewski oraz pamiętny mecz na Łazienkowskiej z 26 października 1978 roku, kiedy to opolska Odra zwyciężyła Legię Andrzeja Strejlaua aż 5:3:

- "Być może właśnie zwycięstwo na Legii otworzyło mi szansę awansu zawodowego, jakim była posada trenerska reprezentacji Polski. Gdyby mecz wygrał Andrzej, wówczas może to on prowadziłby kadrę?
" - mówił z uśmiechem trener Piechniczek.

Antoni Piechniczek odpowiada na pytania dziennikarzy w Prudniku

Po zakończeniu spotkania przybyli liczni goście oraz kibice, skorzystali z okazji do zaopatrzenia się w najnowszą autobiografię trenera "Piechniczek. Tego nie wie nikt" oraz zdobycia pamiątkowego autografu.

Archiwalne zdjęcia

Polecamy

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online