Tarcza Budowlanych Opole z 1949 rokuW 1949 roku OKS Odra Opole został przemianowany na ZS Budowlani Opole, co miało związek m.in. z fuzją jaka dokonała się pomiędzy Odrą a Lwowianką Opole. Nastąpiła wówczas zmiana emblematu, którym posługiwał się klub. Tarcza Budowlanych - bo o niej mowa -  znana jest większości kibicom naszego zespołu, jednak znamy ją głównie z czarno-białych zdjęć. Przy okazji współpracy z Archiwum Państwowym w Opolu, w związku ze zbliżającymi się obchodami 70-lecia klubu oraz promocją książki "Znani i zasłużeni niebiesko-czerwoni", dotarliśmy do oryginalnej tarczy Budowlanych, która zachowała się w całkiem niezłym stanie.

Dziś prezentujemy po raz pierwszy znak Budowlanych w kolorze, który widniał na koszulkach opolskich sportowców w latach 1949-1958. Zdjęcie tarczy można obejrzeć tutaj.

Więcej unikatowych fotografii będzie można obejrzeć podczas prezentacji multimedialnej już 2 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Podczas wieczoru promocyjnego w/w publikacji książkowej, zostanie przedstawiona prezentacja pt. "70 lat Odry Opole. Historia niebiesko-czerwonych 1945-2015" autorstwa Pani Sabiny Pachuty. Zapraszamy.

Archiwalne zdjęcia

Polecamy

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online