Po wielu latach przeróżnych zawirowań w tym sezonie wiele wskazuje na to, że Odra wraca na właściwe tory. Piłkarze zasłużonego dla polskiego footballu zajmują pozycję lidera i walczą o awans do II ligi.

 

Windą w dół w sezonie 2008/2009

Spadek z pierwszej ligi na koniec sezonu 2008/2009 oznaczał dla opolskiego klubu tułaczkę po niższych ligach. Zamiast meczów z Widzewem Łódź i Koroną Kielce, zawodników czekały pojedynki m.in. z Polonią Głubczyce, Swornicą Czarnowąsy czy Olimpią Lewin Brzeski. Rozpoczęła się walka o powrót na zaplecze ekstraklasy, lecz wszyscy związani z klubem doskonale zdawali sobie sprawę, że będzie to długa droga nie usłana różami. Mimo tego, klub występujący pod nazwą Oderka Opole już w pierwszym sezonie awansował do wyższej klasy rozgrywkowej.

Awans i spadek

Po wywalczeniu promocji do III ligi Odra zakotwiczyła w III lidze w sezonie 2010/2011 zajmując dobre jak na beniaminka 5 miejsce, jednak ze stratą aż 13 punktów do Energetyka ROW Rybnik, który w tamtym sezonie okazał się bezkonkurencyjny i awansował o do wyższej ligi. Następny sezon 2011/2012 był dla Odry podobny do poprzedniego. Szósta lokata 47 punktów i aż 19 oczek straty do zwycięzcy rozrywek Rozwoju Katowice. W trzecim rzędu sezonie na tym poziomie rozgrywek piłkarze Odry wywalczyli upragniony awans do II ligi. W rozgrywkach 2012/2013 Odra zgromadziła 62 oczka i o 3 punkty wyprzedziła drugi w tabeli BKS Stal Bielsko-Biała. Sezon 2013/2014 to gra w grupie zachodniej II ligi i trudne zadanie utrzymania się w poddawanej reformie lidze z której spadało aż 8 z 18 drużyn. Pomimo walki do samego końca i zdobycia 43 punktów Odra zajęła 12 lokatę i po roku powróciła do III ligi.

W wygodnym fotelu lidera

W obecnym sezonie wiele wskazuje na to, że zawodnicy z Opola mogą wrócić do II ligi. Drużyna, która prowadzi trener Zbigniew Smółka po 27 kolejkach aktualnych rozgrywek przewodzi ligowej stawce. Choć do rozegrania zostało jeszcze 11 meczów to piłkarze Odry mają zdecydowanie najlepszą pozycję wyjściową przed końcowymi zmaganiami o promocję. Lider zgromadził do tej pory 64 punkty i nad goniącymi go Polonią Bytom i BKS-em Stal Bielsko-Biała posiada odpowiednio 4 i 8 punktów przewagi. W składzie ekipy ze stadionu miejskiego znajduje się kilku zawodników z ekstraklasową przeszłością jak np. Ivan Udarević występujący niegdyś w Polonii Warszawa i ŁKS-ie czy Janusz Gancarczyk grający w przeszłości też w klubie z Konwiktorskiej i wrocławskim Śląsku.

Jeżeli jesteście ciekawi jak przebiega rywalizacja w niższych ligach naszego kraju, aktualny zestaw wybranych spotkań znajdziecie na www.totolotek.pl

Art.sponsorowany

 

Archiwalne zdjęcia

Polecamy

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online